Неділя, 16 червня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.20
Економіка та фінанси

Голосування за кращий ресторан Києва

Новини

16 червня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Новий транш від МВФ робить Україну більш залежною – Коновалюк

Умови траншу МВФ, які ретельно приховувались від українців, виявилися максимально жорсткими для країни.

Про це написав на своїй сторінці в Фейсбук економіст, лідер ВО “Нова Україна” Валерій Коновалюк, повідомляє Газета.ua.

Експерт зазначив, що за 1 мільярд доларів кредиту на вимогу МВФ влада підніме пенсійний вік, доприватизує залишки держвласності та продасть землю.

«Те, що влада вперто приховувала зміст переговорів, не бажала пояснювати людям суть домовленостей і ігнорувала експертні оцінки – все це зіграло проти неї. Вони намагалися розповісти, що вимоги МВФ не такі жорсткі, як комусь здається. Але вчора МВФ відкрила ширму переговорів, і вся країна переконалася, що влада пообіцяла Фонду підвищити пенсійний вік, доприватизувати залишки держвласності та продати українську землю», – написав Коновалюк.

Економіст підкреслив, що з кожним новим кредитом Україна все більше стає залежною від кредитів МВФ, а урядом все більше вручну керує рада директорів Фонду.

«У березні, коли МВФ взяв паузу для вирішення надавати чи не надавати черговий кредит, в українського керівництва був шанс проявити свою незалежність та виступити зі своїми економічними позиціями. Але вони не використали цей шанс, вирішивши вкотре приховати меморандум, де Україна все глибше та глибше грузне у невигідних для неї умовах», – стверджує Коновалюк.

Експерт прогнозує, що зараз деякі міністри Кабміну Гройсмана будуть раді досидіти рік та піти з посади, щоб потім не відповідати за свої справи.

«Глава НБУ Гонтарєва вже відчула, чим може обернутися для її кар’єри подібне «дотримання національних інтересів», і зібралася завчасно покинути крісло головного банкіра країни», – додав Коновалюк.

Нагадаємо, що вчора, 3 квітня, Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про виділення Україні четвертого траншу в розмірі 1 млрд доларів.

Новости партнеров

Загрузка...