RU  UA

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60

Новини

23 грудня

Всі новини

Українські овочі стали дорожчі за імпортні: озвучено головні причини і прогноз

У вітчизняних магазинах і на ринках - нові цінові рекорди. Українська молода картопля пропонується по 50-53 гривні за кілограм, а та ж картопля, але виробництва Ізраїлю чи Єгипту, чомусь удвічі дешевше, і коштує близько 23-27 гривень.

Про це пише "Страна".

Глава Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що така ситуація в Україні - щороку.

"Проблема здорожчання нашої молодої картоплі, коли ціни нерідко доходять навіть до 60 гривень за кілограм, в тому, що вона парникова. А ізраїльська і єгипетська картопля - з відкритого грунту, зрозуміло, що вона двічі дешевше. Як тільки піде наша картопля з відкритого грунту, ціни різко впадуть. Перші партії очікуються з Херсонської та Закарпатської областей ", - заявляє експерт.

Глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко говорить, що справа ще і в особливості цьогорічного сезону. Весна цього року видалася досить пізньою, тому урожай з'являється на ринку з відставанням від стандартних термінів приблизно на 2-3 тижні. Отже, української картоплі поки мало. А продукція відкритого грунту з'явиться на ринку з запізненням - не раніше початку червня.

Варто відзначити, що ціни на тепличні овочі, зокрема огірки, вже пішли вниз, що пов'язано зі збільшенням пропозиції.

Полуниця починала сезон пару тижнів назад з 200 гривень за кілограм, а на сьогоднішній день на ринках ягоду можна купити вже по 120-130 гривень. На оптових ринках ціни і зовсім не перевищують 70 гривень за кілограм, обвалившись за останні десять днів вдвічі.

На тлі масового надходження на ринок нового врожаю раптово почала дорожчати стара цибуля. Цінники підхльоснув попит - так як фермери обмежили пропозиції цибулі, потреба на ринку зросла, особливо на якісну продукцію. Тому ціни пішли вгору.

Нагадаємо, журналісти порівняли вартість продуктового кошика на тиждень в Польщі та Україні. Ціни на продукти виявилися майже однаковими в обох країнах. При цьому потрібно враховувати різницю в доходах.