RU  UA

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80

Новини

22 січня

Всі новини

Можна говорити про поступове відновлення внутрішнього попиту - Богдан Данилишин

Економічна активність в промисловості продовжує зростати - річні темпи зростання обороту (обсягу реалізації) продукції добувної та переробної промисловості в квітні склали 59,7% і 53,7% відповідно (зростання оборотів в порівнянні з попереднім місяцем склало 4,9% і 5,3%).

Про це пишуть Українські новини з посиланням на статтю академіка НАН України Богдана Данилишина на сайті "Деловая столица".

Прискорення зростання обсягів реалізації промислової продукції відбувається, перш за все, за рахунок внутрішнього ринку, що на думку Данилишина свідчить про поступове відновлення внутрішнього попиту.

Дані Держстату підтверджують позитивні тенденції в промисловості: у наступні три місяці очікується збільшення обсягів виробництва продукції, зміна відпускних цін і обсягу експортного попиту.

"Очікування промислових підприємств щодо зміни кількості працівників є більш обережними, хоча і демонструють певне поліпшення в порівнянні з раніше проведеними опитуваннями", - говорить Данилишин.

Індекс будівельної продукції за видами в квітні 2021 (з усуненням сезонних коливань) виріс на 11,3% до попереднього місяця і на 10,6% до квітня 2020, в основному, завдяки збільшенню обсягів житлового будівництва. За результатами 4 місяців 2021 виробництво будівельної продукції хоча і скоротилося в порівнянні з відповідним періодом 2020 на 5,3%, але темпи скорочення сповільнюються. Правда, згідно з опитуванням Нацбанку, очікування підприємств будівельної галузі все ще достатньо песимістичні. Через очікування зростання цін на послуги підрядників і, як наслідок, на власну будівельну продукцію.

За інформацією Держказначейства, виконання місячного плану доходів держбюджету в травні склало 101,8% (+2,1 млрд грн до плану), в тому числі загального фонду - 102,7% (+2,8 млрд грн до плану). Перевиконання планових показників по доходах в травні стало можливим завдяки надплановим надходженням від податкових органів на 3,5 млрд грн (104,8% від плану).

У той же час за останній тиждень на валютному ринку гривня зміцнилася по відношенню до долара США на 0,9%: пропозиція валюти переважала над попитом як на міжбанку, так і з боку клієнтів банків.

"Збільшенню пропозиції іноземної валюти на ринку сприяють високі ціни на основні товари українського експорту - сільськогосподарську продукцію, залізну руду і сталь. Зокрема, світові ціни на кукурудзу в річному вимірі збільшилися на 42%, на пшеницю - на 8%, на сталь - на 16%, на залізну руду - на 29%", - констатує Богдан Данилишин.

Ліквідність банківської системи України продовжує перевищувати 200 млрд грн, що майже в чотири рази вище нормативу обов'язкового резервування. При цьому за словами академіка, кредитний портфель банків у рамках державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" за тиждень збільшився на 1,9 млрд грн - майже до 46 млрд грн. З них 18,4 млрд грн були видані для рефінансування попередньо отриманих кредитів, 5,9 млрд грн - на інвестиційні цілі, 21,7 млрд грн - на поповнення оборотних коштів. Портфель іпотечних кредитів за держпрограмою "Доступна іпотека 7%" виріс до 326 млн грн, з яких 24% - кредити на покупку житла на первинному ринку і 76% - на вторинному ринку.