Верховна Рада України може схвалити накопичувальну систему пенсійного забезпечення в країні в цьому році. В такому випадку, самі внески на "другу пенсію" можна буде платити з 2023-2024 року.
Про це повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна в етері "Суспільного.Студія".
"Ми працюємо з депутатами, щоб все ж таки закон знайшов своє місце у роботі парламенту і був прийнятий. Після його прийняття півтора року готується підзаконна база, інфраструктура. І якщо буде прийнятий у 2021 році, то перші внески підуть у 2024. Попрацюємо краще — можуть піти у 2023 на рахунки всіх людей, які працюють в Україні", - розповіла вона.
За словами глави відомства, нова система буде працювати так:
- з зарплати українців будуть збирати по 4% на спеціальний рахунок;
- гроші будуть інвестувати;
- зібрані гроші при з 60 років будуть платити у вигляді другої пенсії.
Лазебна додала, що нововведення буде обов'язковим для найманих працівників, проте для деяких категорій людей воно може стати добровільним. Вона заявила, що накопичувальна пенсія - це управління своїм майбутнім пенсійним накопиченням.
У міністерстві навели приклад: якщо з зарплати в 15 тисяч гривень відкладати 35 років, то розмір "другої пенсії" складе приблизно 3 тисячі гривень.
Як повідомила науковиця Лідія Ткаченко, якщо навіть відкладати по 4% із зарплати, то, в кращому випадку, ці ж відсотки і можна буде отримати за умови, якщо збирати тривалий період, від 20 років і вище.
Нагадаємо, пенсії в Україні можуть підняти в два рази, уряд виступив з гучною обіцянкою.