Якщо закривати кран в той момент, коли проточна вода не потрібна, і приймати душ замість ванни, можна заощадити на гарячій воді.
Про це пише Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.
Зменшити суму в платіжці можна слідуючи нехитрим радам:
- В першу чергу, рекомендується закривати кран під час чищення зубів і інших дій, які безпосередньо в цю хвилину не вимагають надходження води з водопроводу.
- Уникнути втрат води та часу допоможе установка змішувача у вигляді ручки, адже тоді не доведеться кожного разу крутити крани.
- Можна заощадити обсяг води, рівний декільком ваннам, якщо вчасно ремонтувати сантехніку.
- Обов'язково потрібно встановити лічильники на холодну і гарячу воду, щоб не оплачувати пориви на трасі та марнотратство сусідів.
- Звертаємо увагу на те, що приймати душ вигідніше, ніж ванну.
- Установка подвійної раковини допоможе економніше використовувати воду під час миття посуду. В одній частині раковини посуд можна мити, а в другій - полоскати.
- Не варто розморожувати харчові продукти під струменем з крана. Це марнотратно і не корисно.
- Заощадити не тільки час, але і воду також допомагають пральні та посудомийні машини.
- Необхідно перекривати вентиль для води, якщо мешканців не буде у квартирі кілька днів.
Нагадаємо, згідно з прогнозом економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки Міністерства економіки в Україні зростуть тарифи для населення на гарячу воду та опалення. Очікується зростання вартості житлово-комунальних послуг на 33%.
Киянам з 1 липня вже підняли ціну на водопостачання та водовідведення. Підвищений тариф тепер становить 25,38 грн. Також "Київводоканал" впроваджує абонплату за воду, в яку включені, зокрема, плата за формування квитанцій і обслуговування будинкового лічильника води.