Нова пенсійна реформа, яка передбачає заохочення ФОП до накопичення грошей на особистих пенсійних рахунках, також передбачає, що для забезпеченого життя до похилого віку в Україні людям, яким на даний момент років 40, мають уже починати накопичувати кошти.
Про це розповіла в інтерв'ю "Головкому" голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
За її словами, солідарний рівень пенсійного забезпечення – це підстраховка, якщо громадянин усе втратив.
"Більшість демократичних країн дає можливість людям накопичувати. У результаті пенсійної реформи українці теж накопичуватимуть", - уточнила Третьякова.
Як зазначила політикиня, законопроєкт "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення" передбачає також успадкування накопичень, якщо людина, на яку було відкрито рахунок, не доживе до пенсії. Цю процедуру можна провести відповідно до Цивільного кодексу або громадянин може призначити когось.
"Причому є два механізми використання цих коштів: або для негайного використання, або для пенсійного забезпечення спадкоємця", - додала вона.
Проєкт Закону про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення передали на розгляд Верховній Раді на розгляд у першому читанні. Він передбачає створення у 2022 році Уповноваженого пенсійного фонду, після якого для кожного українського найманого працівника до 55 років буде відкрито накопичувальні рахунки. На них щомісяця почнуть надходити гроші з єдиних соціальних внесків та держбюджету.
Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики України з'явилася ініціатива щодо запровадження накопичувальної пенсії на державних підприємствах. Лист із цією пропозицією відомство вже надіслало на розгляд уряду.