23 лютого у Європі вартість природного газу на біржі знову сягнула однієї тисячі доларів за тисячу кубометрів. Ціни пішли вгору після відмови Німеччини продовжувати сертифікацію російського газогону "Північний потік-2".
Про це повідомляє "Апостроф", посилаючись на дані біржі ICE.
Так, на максимумі ціна на "блакитне паливо" підскочила до 1012 доларів, о 14:30 за київським часом вартість березневого ф'ючерсу зафіксувалась на рівні 1010 доларів.
Про те, що легалізацію Північного потоку-2 зупиняють, заявив 22 лютого канцлер ФРН Олаф Шольц. Він наголосив, що газогін не може бути запущений у кризових умовах, а без сертифікації його не можуть запустити в експлуатацію.
Раніше у Раді безпеки Росії заявили, що Європі слід готуватися до різкого зростання цін на газ у 2 тисячі євро за тисячу кубів.
У МЗС Франції висловили сподівання, що припинення сертифікації ПП-2 не вплине на газ у Європі, адже за цим маршрутом він не йшов ще жодного разу. Подальша ж доля даного проєкту залежить від дій Кремля.
При цьому речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що, можливо, сторони обійдуться без санкцій і розпочнеться постачання газогоном. Європа ж дає таким чином зрозуміти, що це відбудеться тільки за умови виконання РФ міжнародних зобов'язань.
Раніше "Апостроф" повідомляв про те, що США ввели санкції після визнання Росією "ЛДНР".