RU  UA

Неділя, 28 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

28 квітня

Всі новини

Вихід на пенсію за віком: який має бути стаж та які потрібні документи

Пенсійний фонд України у 2022 році приймає заяви на призначення пенсії за віком лише від тих громадян, які мають страховий стаж від 29 років та яким виповнилось 60 років. Якщо ще немає такого стажу, то пенсія може бути призначена пізніше.

"Апостроф" розповідає як подати заяву на отримання пенсії за віком та як обчислюється страховий стаж.

Заява

Заяву на призначення пенсії за віком подають у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання. Також заяву можна подати в електронній формі через сайт електронних послуг ПФУ через кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Разом із заявою потрібно надати:

  • Паспорт;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • За бажанням громадянина, довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд до липня 2000 року;
  • Документи, які засвідчують особливий статус особи, якщо вони є;
  • Документи про страховий стаж. Зокрема, трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо.

Страховий стаж

Страховий стаж розраховується на дату досягнення особою відповідного віку. Територіальні органи Пенсійного фонду України обчислюють стаж на підставі трудової книжки та інших документів за періоди до 1 січня 2004 року, а також на підставі даних з реєстру застрахованих осіб за період після 1 січня 2004-го.

У разі нестачі необхідного стажу при досягненні 60-річного віку, пенсію можуть призначити пізніше, якщо особа ще працює та ще набуде необхідного стажу, або чекати ще три роки - до 2025 року, тому що після 63-ти років можуть призначити пенсійні виплати зі 22-річним стажем.

Раніше ми писали, в Україні завершено фінансування пенсій за червень. Сотні тисяч українців, котрі опинилися на окупованих територіях, не можуть отримати гроші.

Нагадаємо, Мінсоцполітики планує до кінця 2022 року ще тричі підвищити пенсійні виплати українцям: у липні, жовтні та грудні. Таким чином, середня пенсія буде на 15% більшою за фактичний прожитковий мінімум, який є зараз - пенсія складе 4 500 гривень.