RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

В Україні оновили правила зберігання палива для генераторів: що треба знати

Українцям пояснили правила зберігання пального, яке використовується для роботи генераторів.

Про це йдеться на порталі Державної податкової служби України.

Читайте також: Під Києвом троє людей загинули через генератор: фото та подробиці трагедії

У ДПС нагадали, що в січні цього року запрацював закон № 2836-ІХ, який вніс зміни у Податковий кодекс та інші закони задля сприяння відновленню енергоінфраструктури, що постраждала від російських обстрілів.

Документ встановлює тимчасові норми на період дії воєнного стану та упродовж 30 днів з дня його припинення чи скасування щодо особливостей тимчасового спрощеного порядку зберігання пального для електрогенераторів.

Відтепер для суб’єктів господарювання, зокрема платників акцизного податку з реалізації пального, не вважається акцизним складом приміщення чи територія, де зберігається не більше 2 тисяч літрів пального для заправки генераторів.

Даний критерій стосується і випадків, якщо крім зберігання пального одночасно зберігається чи реалізується пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника чи особи, яка його розлила у такі тари.

"Окрім того, відтепер, згідно з законом про державне регулювання виробництва і обігу пального, підприємець має право зберігати пальне для генераторів – до 2 тис. л на кожному об’єкті, оснащеному електрогенераторною установкою, - без отримання дозвільних документів, передовсім ліцензії на право зберігання пального", - йдеться у повідомленні.

Право зберігання генераторного палива набувається з миті подання декларації до терорганів ДПС. При цьому підприємці мають змогу подавати заяви на отримання відповідних ліцензій або декларацію також в електронному вигляді чи електронний кабінет.

Нагадаємо, раніше ми писали, як знизити рівень шуму в генераторах.