Топ-менеджмент українського ПАТ "Промінвестбанк" (ПІБ), що належить російському Внєшекономбанку продав акції фінустанови, навіть незважаючи на санкції і арешт українського суду.
Про це повідомляється в матеріалі "Апострофа": Порушуючи заборони: продаж акції подсанкціонного Промінвестбанку під контролем ВЕБ.
Так, джерела вказали, що топ-менеджери банку: голова правління Андрій Рожок, члени наглядової ради Олексій Ольшанський і Сергій Буткін, продали акції банку без погодження з НБУ.
При цьому в ЗМІ з'являлася інформація про спроби ВЕБ знайти схеми для їх реалізації в обхід санкцій раніше.
Пізніше в ситуацію втрутився бізнесмен Ігор Коломойський, юристи якого домоглися рішення суду в Гаазі про компенсації для його компаній. У вересні 2018 року український суд підтвердив, що компенсація фірмам Коломойського може бути проведена за рахунок російських державних активів в Україні і Коломойський спробував стягнути акції ПІБ. Однак процес застопорився через режим санкції. ВЕБ в той же час добився судової заборони на відчуження акцій.
11 лютого менеджмент Промінвестбанку спробував через суд довести своє право на продаж акцій, однак йому відмовили. Через місяць представники менеджменту ПІБ зуміли провести цей аукціон, а стало відомо про нього лише через місяць. Переможцем стала ФК "Фортіфай" (раніше зверталася до суду з приводу зняття арешту з акцій), її представник - компанія "Альтана Капітал" заплатила 268,7 млн грн. Пізніше було юридично доведено, що "пакет акцій був проданий за ціною, яка майже в два рази менше його оціночної ринкової вартості".
Джерело "Апострофа" уточнило, що керівництво російського ВЕБ було причетне до угоди.
"З власниками ФК "Фортіфай" домовлялися Сергій Будкін (глава Наглядової ради ПІБ) і Олексій Ольшанський (член Наглядової ради ПІБ, представник ВЕБ в Наглядовій раді). Угода проводилася під контролем голови правління ПІБ Андрія Рожка. Вони змогли переконати власників "Фортіфая" взяти участь у схемі, і отримати комісію", - розповіло джерело і зазначило, що раніше вони займалися операцію з продажу боргів "Укрзалізниці" перед ПІБ офшору VR Global Partners на суму 12,9 млн доларів і 114,9 млн гривень.
"Укрзалізниця" тоді виступала проти її проведення, вказуючи на режим санкцій у ПІБ. Суд відхилив скаргу перевізника.