RU  UA

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.10
Банки

Новини

25 листопада

Всі новини

Осіннє "полювання" на клієнтів: як будуть працювати карткові новинки банків в Україні і чи є користь

Українські банки експериментують з новими картковими "бонусами". Багато з них вони підгледіли у своїх зарубіжних колег.

Видання "Мінфін" розібралося , наскільки всі ці новинки корисні, і як вони працюють.

В Україні банки вже давно освоїли так званий кешбек, коли на вашу картку повертають частину витрачених при покупці засобів. Цим вже нікого не здивувати.

Однак, для того, щоб виділиться на тлі конкурентів, деякі банки в Україні почали впроваджувати подвійний кешбек. Суть подвійного кешбеку в тому, що клієнту повертають частину коштів двічі - при здійсненні покупки (вихідний кешбек) і при поповненні картки будь-яким способом (вхідний кешбек).

Деякий час тому щось схоже впровадив Райффайзен банк. Нововведення запрацювало на базі кредитної картки. Таким чином задумка була в тому, щоб подвійний кешбек стимулював клієнтів розплачуватися саме кредитною карткою, отримуючи 1% кешбека при покупці і ще 1 - при погашенні заборгованості.

Однак при цьому діє обмеження: таким чином можна заробити не більше 500 грн при місячному обороті на карті 25 тисяч гривень.

Також подвійний кешбек впроваджений і в ряді інших банків, які діють на території України.

Пільговий період

А ось пільговий період в українських банках часто відрізняється від зарубіжних. Якщо там пільговий період використання кредитного ліміту становить приблизно 21 день, то в Україні нікого не здивувати навіть періодом в 62 дня.

Через це банки грають на підвищення. Наприклад в "Ідея Банку" декларується максимальний пільговий період приблизно в 92 дня. Є навіть банки з 120-122 денним пільговим періодом.

Однак в кожному такому випадку завжди є який-небудь "свій нюанс". Так, Ідея Банк пропонує підвищений «грейс» тільки для першого разу. При цьому відлік починається в день оформлення картки. Це повинно стимулювати клієнта максимально швидко задіяти (активувати) отриманий пластик.

У той же час, наприклад, в Sportbank подовжений пільговий період починається в перший день місяця, коли був отриманий кредитний ліміт. Таким чином, якщо ліміт нарахували 30 серпня, то 30 днів використання пільгового періоду можна відняти.

Подібне є і в інших банках, але це завжди стосується тільки першого періоду після підписання договору.

Нескінченний пільговий період

Нещодавно в "Альфа-Банку" вирішили "порвати" ринок. Запропонувавши першу в Україні кредитну карту з нескінченним пільговим періодом. І при цьому вона ще й пропонує подвійний кешбек.

Хитрість в тому, що обов'язковий мінімальний платіж, який зазвичай «включається» після закінчення пільгового періоду, по даній карті починає діяти вже в перший місяць і становить цілих 10%.

"Наприклад, якщо ти оплатив покупку картою за рахунок кредитних коштів на суму 10 000 грн, то кредитна ставка складе 0,01% річних, тобто - 1 грн в рік. Мінімальний щомісячний платіж - 1 000 грн в перший місяць, 900 грн - в наступний місяць і т. д. ", - пояснюється на сайті Альфа-Банку.

Раніше ми також повідомляли, що українські банки надають $ 376 млн на розвиток доріг в рамках "Великої будівництва".