RU  UA

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Енергетика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

Всі новини

За провали у видобутку газу в 2019-2020 роках Україна вже сьогодні платить 2 млрд доларів - Юрій Вітренко

Кабінет міністрів прийняв рішення звільнити попереднє керівництво НАК "Нафтогаз України", зокрема, в зв'язку з незадовільними показниками щодо видобутку газу. Через проблеми з видобутком компанії зараз доведеться витратити 2 млрд доларів.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Ми зараз як країна платимо дуже високу ціну за провали, наприклад, щодо видобутку 2019-2021 років. Якби програма видобутку була виконана хоча б в частині вже старих ділянок, то НАК цього літа не імпортував би газ на 2 млрд дол. Через те, що НАК не привернув масштабні зарубіжні інвестиції, наразі тільки держкомпанія витрачає чималі гроші на дуже ризиковані проекти в розвідці запасів газу", - заявив він.

Також він розповів про збитки НАК в 2020 році.

"Збиток у 2020 році склав 19 млрд гривень. І це маніпуляція стверджувати, що збитки у звітності за 2020 рік не такі, що насправді, якщо подивитися на "інші" показники, то все добре... У розвинених країнах за подібні маніпуляції причетні особи можуть потрапити до в'язниці... Наш розрахунок, який відповідає стандартній практиці, на відміну від підходу опонентів, показує ту ж картину, що і Чистий збиток в звітності за міжнародними стандартами за 2020: результати НАКу були негативними. Так, "нормалізований", тобто без неповторюваних і без неопераційних статей, чистий збиток за 2020 рік склав 6,4 млрд грн. "Нормалізований" вільний грошовий потік в 2020 році - мінус 12 млрд гривень", - зазначив він.

Глава НАК спростував заяви попереднього керівництва компанії щодо загальносвітової тенденції поганих результатів по видобутку газу в 2020 році.

"Невиконання програми по вже давно отриманим дозволам перевищує невиконання за новими, і тут перекласти провину не на кого. Некоректно також виправдовувати погані результати виключно зовнішніми факторами, мовляв, дивіться, погано було у всіх. Якщо подивитися на найближчі аналоги НАКу, національні нафтогазові компанії наших сусідів, Румунії та Польщі, то вони були прибутковими в 2020 році. І порівняння з ними куди більш коректне, ніж з глобальними приватними нафтогазовими гігантами", - заявив глава "Нафтогазу".