RU  UA

Пʼятниця, 17 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 42.40
НБУ:USD  39.30
Енергетика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

17 травня

Всі новини

"Комунізм" для теплокомуненерго закінчився, газу даром не буде - експерт

"Комунізм" для теплокомуненерго закінчився, український газ вже не можна віддавати даром для використання в "сірих" схемах і перепродажу промисловості під прикриттям турботи про людей.

Про це на ресурсі site.ua пише енергоексперт Костянтин Мурашко в колонці "Мерський шантаж".

"Звичка сподіватися на дешевий ресурс держави залишилася. Тому простіше говорити, що ціна від НАК "Нафтогаз" змусить підвищити вартість ккал на 40%. Але це відверта брехня. За розрахунками експертів, зміна вартості енергоресурсів на опалювальний сезон 2021/2022 в порівнянні з чинною ціною може викликати необхідність підняття тарифу в середньому на 10%", - зазначив експерт.

За його словами, ціна газу не завжди впливає на цифри в платіжках населення. Наприклад, у 2020 при дії режиму ПСО середня ціна газу для ТКЕ знизилася в порівнянні з 2019 майже на 30%, однак це не вплинуло на вартість послуг з теплопостачання. З іншого боку, Харківська міська рада вже заявила, що не планує підвищувати тарифи на тепло для населення в опалювальний період, хоча основні підприємства теплокомуненерго міста працюють з "Нафтогаз Трейдинг".

"Не відповідає дійсності твердження про "дискримінаційні" умови трирічного контракту. Договір у відкритому доступі. Він є стандартним. При його підготовці пішли на істотні поступки виробникам тепла, наприклад, позбавили необхідності нести відповідальність за небаланси, тобто чітко прогнозувати свої витрати. Угода містить тільки загальноприйняті в угодах вимоги по платіжній дисципліні. Нарікання, що ТКЕ не можуть платити за газ через борги держави, виглядають, як мінімум, лукаво", - зазначив Мурашко.

Він підкреслив, що найбільш активно суспільству намагаються нав'язати думку про те, що стримати тарифи на тепло допоможе продаж газу українського видобутку підприємствам ТКЕ без посередництва "Нафтогаз Трейдинга".

"Ця історія мусується не один рік під різним соусом. Така ініціатива має на меті тільки одне - отримати безконтрольний доступ до дешевого газу "Укргазвидобування", який можна дорого продати за кордон або промисловості. Тому таке "покращення" не може вплинути на ціну енергоносіїв, адже маржа трейдера поки мінімальна. Якщо взяти витрати на закачування і зберігання газу, то її, напевно, взагалі не буде", - упевнений експерт.

Мурашко зазначив, що виробникам тепла треба не звинувачувати та шантажувати уряд, а зрозуміти, що мета у всіх одна: отримати газ за прийнятною ціною, щоб в будинках українців було тепло взимку, а видобувні компанії мали кошти на розвиток.