RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Промисловість

Новини

21 листопада

Всі новини

ОПЗ не отримує щомісяця мільйони доларів прибутку - експерт

Одеський припортовий завод щомісяця недоотримує 7 млн доларів прибутку - через сумнівні схеми продовження контрактів.

Про це в Facebook повідомив політичний експерт Олексій Голобуцький.

За даними з відкритих джерел, Одеський припортовий завод уклав контракт з "АгроГазТрейдінг" на переробку сировини в 2019 році, потім контракт був продовжений кілька разів.

"В березні було проведено нібито прозорий конкурс, на якому перемогла компанія "Укрнафтобуріння" з пропозицією за переробку тонни карбаміду 77 доларів. Друге місце зайняла "АгроГазТрейдінг", яка давала 67,5 доларів. Що ви думаєте, Наглядова рада ОПЗ скасувала результати конкурсу через "ризикованість пропозиції" "Укрнафтобуріння", - зазначив Голобуцький.

Після рішення наглядової ради, за його словами, почало відбуватися щось незрозуміле.

"Наглядова рада оновлює склад Правління ОПЗ, нове Правління продовжує угоду з АГТ до 30 червня, але за ціною за переробку карбаміду 51 долар. Це менше, ніж компанія пропонувала на конкурс! Новий конкурс призначено на 1 травня, але через карантин перенесено на 10 червня. За оцінками експертів, за час дії угоди ОПЗ щомісяця недоотримує прибутку 7 млн доларів", - зазначив Голобуцький.

Як зауважив експерт, "у кожного президента є свої граблі, але є і загальні для всіх".

"У Зеленського на одні з них продовжують наступати - це Одеський припортовий завод. Влада мовчить. Граблі на місці - на них продовжують наступати і президент Зеленський, і прем'єр Шмигаль, та інші представники команди", - зазначив експерт.

Зараз, за словами експерта, Одеський припортовий завод вирішив винести на обговорення умови конкурсу і оприлюднив їх.

"Схоже, що умови конкурсу виписані самою компанією АГТ. Розрахунок іде на те, щоабо ніхто не прийде на такий "прозорий" конкурс, або затягується час для проведення прозорого відбору. Вкотре АГТ отримає продовження договору з ОПЗ на очах у міжнародних та вітчизняних гравців, які готові запропонувати кращі умови, ніж вони. Тобто ОПЗ втратить ще більше на сумнівних угодах", - написав Голобуцький.

Як зазначає експерт, поки рахунки Одеського припортового заводу заарештовані, а завод працює по "давальницькій схемі": замовник постачає сировину і отримує готову продукцію. Завод заробляє на переробці.