Відсвяткувавши 30-ту річницю Незалежності України, опозиція відкрила 31-й політичний сезон різкими випадами на адресу влади, і це далеко від практик становлення цивілізованих економік світу.
Про це в блозі на "Кореспондент" пише політолог Володимир Цибулько.
Аналітик вважає, що замість вирішення стратегічних питань, опозиція занурює державні процеси в хаос.
"Не можуть, або не хочуть наші заможні "патріоти" зрозуміти, що капіталізм, як і демократія, не є хаосом і політичною вседозволеністю. Ніяк не дійде до них, що демократія і економічна свобода досягаються шляхом встановлення і поваги чітких і зрозумілих правил гри для всіх і кожного. Що ці права - не диктатура, вони не мають нести смерть бізнесу. Правила повинні проголошувати шлях до цивілізованого життя!" - пише він.
Політолог нагадав, що Україна увійшла в новий бюджетний процес і від наповнення казни податками буде залежати те, як в новому році буде жити країна і громадяни. Тому опозиції слід почати помічати конструктивні кроки влади і підтримувати рішення Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики під керівництвом Данила Гетманцева щодо наведення порядку з податками.
"Скільки інтриг плелося навколо Комітету з боку парламентських лобістів від агробаронів, коли Гетманцев зайняв принципову позицію проти прийняття закону про зниження процентної ставки ПДВ для великих аграрних компаній з 20% до 14%?! Олігархи проштовхнули закон і що? Продукти харчування подешевшали? Ні! агрокомпанії як продавали за кордон і на внутрішній ринок продукцію за вигідними для них цінами, так і продають. Багатомільйонні втрати країни компенсуються з бюджету, тобто з кишень платників податків... А олігархи збагачуються. На щастя, Гетманцеву і його колегам вдалося переконати більшість Ради скасувати це ганебне явище і прийняти закон №5435-д, який повернув ставку ПДВ на деякі види продукції для всіх операторів аграрного ринку на рівень 20%. А як істерили деякі парламентські лобісти з приводу прийнятого законопроекту Гетманцева №466, яким з 1 січня 2020 були підвищені ставки акцизного податку на ТВЕН на 320%! Упав ринок електронних сигарет, яким лякали деякі політики країну?.. Навпаки: за півроку після прийняття закону обсяги продажів пристроїв ТВЕН нарощуються. А держбюджет отримав додатково 6,2 млрд грн", - пише він.
Експерт переконаний, що якби Комітет не вносив раціональних пропозицій, бізнес не мав би прогнозованої поведінки держави. Він зазначив, що країна не живе "чесними" податками і це не є секретом. Однак в цьому винен не тільки бізнес, а й держава.
"Податки - це кровоносна система держави, і, якщо вона хвора, держава має її лікувати. Це болісно для олігархічних кіл, які дуже давно злилися з політикою. Однак іншого виходу для країни немає, якщо вона хоче вистояти в протистоянні з потужним зовнішнім агресором і гідно відсвяткувати 40-річний ювілей Незалежності", - резюмував Володимир Цибулько.