Зараз у Верховній Раді є три законопроекти, що регулюють використання в країні української мови. Це питання є досить складним і може спровокувати розкол в суспільства.
Таку думку в коментарі "Апострофу" висловив глава комітету ВРУ з питань культури і духовності, який і буде розглядати всі три законопроекти, народний депутат Михайло Княжицький.
Він не сумнівається, що в комітеті знайдуть компроміс і винесуть в сесійну залу найбільш якісний і відповідний документ з усіма доробками.
"Законопроект, автором якого є я, передбачає не тільки українську мову як державна, а й мову меншин, з моєї точки зору, це принципове питання, хоча автори законопроекту №5670, який регулює українську як державну був зареєстрований останнім. Автори цього проекту говорять, що вони теж доробляють окремий законопроект про мови національних меншин. Є цілий ряд інших змін. Наприклад, законопроект 5670 передбачає кримінальну відповідальність за наругу над українською мовою, а законопроект, де я є співавтором - інші види відповідальності", - сказав Княжицький.
За його словами, зараз не потрібно переживати з приводу змісту законопроектів, так як вони будуть змінені.
"Зараз обговорювати нюанси цих законопроектів, до їх обговорення в комітеті, не має ніякого сенсу, оскільки вони будуть категорично змінені, все три. І я переконаний, що ми прийдемо до якоїсь спільної точки зору для того, щоб або зупинитися на одному з цих трьох, або разом розробити спільний законопроект", - пояснив Княжицький.
Парламентарій також висловив упевненість, що мовні законопроекти важливі, але вони не повинні викликати розбрат в суспільстві.
Детальніше про мовні законопроекти і їх можливі наслідки читайте в матеріалі "Апострофа".