RU  UA  EN

Неділя, 5 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

5 травня

4 травня

Всі новини

"Наш край" застеріг від поспішної земельної реформи у стилі "ваучерної приватизації" 90-х

Ухвалення земельної реформи без захисту інтересів селян, призведе до масової скупки землі в громадян, подібної до “ваучерної приватизації” 90-х. Про це заявив співголова “Нашого краю” Сергій Кальцев.

Сергія Кальцева зазначив, що обговорювати земельну реформу допустимо лише після формування обігу землі с/г призначення та розробки механізму захисту її власників.

“Уряд проштовхує земельну реформу навіть не маючи самого законопроекту. Профільні міністерства визнають, що неготові до земельної реформи. В Кабміні відсутні розуміння необхідності моніторингу земель, створення платформи для проведення електронних аукціонів та вдосконалення земельного законодавства”, – сказав Сергій Кальцев.

За його словами, запровадження ринку землі можливе лише після усунення всіх недоліків законодавства та доопрацювання технічних питань.

“Сьогодні три чверті українці не готові до запровадження ринку землі. Це означає, що без перехідного періоду земельна реформа у нинішньому вигляді перетвориться на чергову “ваучерну приватизацію” у стилі 90-х. Українці добре пам’ятають шахрайські схеми приватизації та ваучери, коли держава фактично зрадила та сприяла пограбуванню мільйонів громадян”, – наголосив Сергій Кальцев.

Співголова партії “Наш край” переконаний, майбутній законопроект про обіг сільськогосподарських земель обов’язково має врахувати інтереси українського села та селян.

“Майбутній власник землі має брати участь у соціальному житті громади, на території якої знаходиться його земля, та сприяти розвитку соціальної інфраструктури і благоустрою. Це дозволить захистити тих, хто працює на землі”, – зазначив Сергій Кальцев.

Він закликав владу зупинити впровадження земельної реформи та запровадити перехідний період, під час якого будуть відпрацьовані всі умови і нормативи з питань обігу земель.

“Згідно з останньою соціологією, якби референдум про зняття заборони на продаж землі відбувся сьогодні, то 75% проголосували би проти продажу земель сільськогосподарського призначення, Тому спочатку потрібно доопрацювати всі технічні та юридичні питання, узгодити питання кадастру та платформ для електронних аукціонів земель, провести масштабну інформаційну кампанію. Лише після впровадження прозорого обігу земель сільськогосподарського призначення можливе обговорення земельної реформи”, – підсумував Сергій Кальцев.

Нагадаємо, в рамках виконання умов Меморандуму з МВФ, Україна зобов'язалася провести земельну реформу. Визначено план заходів із реформування земельних відносин до 2018 року.