Головними змінами, що відбулися для України в ході російсько-української війни, є створення армії, зростання підтримки Заходу і три роки реформ.
Про це розповів британський політолог, професор українських студій Університетського коледжу Лондона Ендрю Вілсон в інтерв'ю "Апострофу".
"Тепер в України є армія. Для Росії це поки нічия у війні на Сході. У 2014 році всіх здивувала так звана гібридна війна. Але виявилося, що вона накладає певні обмеження і на Росію. Росія відкрито не визнає, що веде бойові дії на Сході , тримає бойові втрати на мінімальному рівні. А Україна готова до бойових втрат. Тому і нічия між українськими традиційними бойовими діями і російською гібридною війною", - пояснив він.
Іншим ключовим зміною, за словами Вілсона, є позиція Заходу щодо Росії.
"На Заході зараз стало майже кліше говорити, що Путін - хороший тактик, але поганий стратег. Так очевидно втрутившись в таку кількість виборів і загальних політичних процесів - в Америці, Франції, Німеччини - Путін лише змусив людей на Заході усвідомити, що є загальна проблема , з якої повинні боротися всі західні країни, а не ізольована проблема тільки для України", - зазначив політолог.
Третім ключовим аспектом є те, що Україна всі ці роки займається реформами, вважає Вілсон.
"З більшим чи меншим успіхом, але Україна три роки в процесі реформ. У 2014 році питання полягало лише в тому, щоб почати ці реформи. Тепер це питання того, щоб досягти свого роду зрілої фази реформ - коли українська влада значно стійкіше до істотних реформ , ніж була в 2014 році. тобто для Заходу це також складна робота ", - розповів він.
Детальніше про позицію Заходу по Україні, значенні антиросійських санкцій і про наближення виборів в Росії читайте в інтерв'ю Ендрю Вілсона для "Апострофа" "Україна може зробити Путіну погано в найближчі шість місяців".