Партія "Наш край" вимагає негайно прийняти державну програму модернізації інфраструктури ЖКГ, знизити тарифи на газ для людей за рахунок палива внутрішнього видобутку та посилити енергетичну безпеку країни.
З такою заявою на брифінгу виступили співголова партії Олександр Мазурчак та народні депутати Сергій Шахов та Валерій Давиденко щодо підсумків опалювального сезону.
За словами Мазурчака, численні аварії на тепломережах під час цьогорічного опалювального сезону свідчать про критичність ситуації.
“Через бездіяльність влади опалювальний сезон 2018–2019 може стати катастрофічним. Численні аварії на тепломагістралях – зокрема, у Харкові, Києві, Одесі – свідчать про катастрофічність ситуації. Зношеність інфраструктури – понад 70%. «Наш край» вимагає негайного прийняття державної програми модернізації інфраструктури ЖКГ”, - заявив Мазурчак.
Депутат Шахов заявив, Верховна Рада має прийняти розроблений “Нашим краєм” законопроект і заборонити олігархам вимикати газ школам, лікарням та садочкам.
"У Кропивницькому протягом опалювального сезону «Кіровоградгаз» двічі здійснював спроби вимкнути від постачання газу котельні. «Наш край» зареєстрував у Верховної Раді законопроект №7408, який запобігає відключенню об’єктів соціальної інфраструктури та їхніх постачальників тепла від газу. На сьогодні законопроект підтриманий профільним Комітетом парламенту. Ми закликаємо депутатів ухвалити цей законопроект, щоб убезпечити житлово-комунальний комплекс від катастрофи!”, - заявив Шахов.
Нардеп також додав, що влада має можливість знизити вартість газу для населення.
“Кубометр українського газу коштує 3 300 грн. Натомість ми зараз платимо 8 000 за імпортний газ. Якщо країна перейде на газ власного видобутку – ми зможемо знизити суми в платіжках за опалення майже втричі”, - заявив Шахов.
Як зазначив народний депутат Давиденко, не менш важливо зменшити споживання газу заради енергетичної незалежності країни.
“З метою заохочення переходу населення на використання дров законопроектом пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість дрова, що відпускаються населенню для побутових потреб. Також законопроектом пропонується рекомендувати обладміністраціям встановити торговельні надбавки та нормативи рентабельності на дрова, що відпускаються населенню для побутових потреб, на рівні не вище 5 відсотків”, - резюмував Давиденко.