RU  UA  EN

Середа, 24 квітня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

24 квітня

23 квітня

Всі новини

У другий тур мають шанс вийти Тимошенко, Гриценко, Порошенко і Рабинович - пул соціологів

Центр "Соціальний моніторинг", Український інститут соціальних досліджень ім. Яременко (УІСД), Інститут аналізу і прогнозування (ІАП), а також Київський прес-клуб презентували результати свіжого електорального опитування населення України.

Відповідні результати були озвучені 20 вересня на прес-конференції, передає "Укрінформ".

"Якби вибори президента України відбувалися найближчої неділі, то з числа всіх опитаних респондентів за Юлію Тимошенко проголосували б 13,0%, за Анатолія Гриценка - 7,5%, за Петра Порошенка - 7,1%, за Вадима Рабиновича - 6 , 4%, за Святослава Вакарчука - 6,3%, за Володимира Зеленського - 6,2%, за Юрія Бойка - 5,5%, за Олега Ляшка - 5,4%. Решта претендентів на цей пост набрали б не більше 3 % симпатій виборців », - йдеться в повідомленні.

Відомо, що вагаються з вибором свого кандидата 13,7% опитаних, не голосували б за запропонованих кандидатів більше 12% респондентів.

Також, як повідомляють соціологи, стали відомі і парламентські переваги жителів України. Якби вибори до Верховної Ради проходили в найближчу неділю, то існуючий бар'єр в 5% подолали б, на думку всіх опитаних респондентів, сім політичних сил: "Батьківщина" Юлії Тимошенко (12,6%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка (7 , 6%), "блок Петра Порошенко" (6,9%), партія "За життя" Вадима Рабиновича (6,8%), партія "Слуга народу" Володимира Зеленського (6,6%), партія "Опозиційний блок" Юрія Бойко (5,8%) і Радикальна партія Олега Ляшка (5,7%). На порозі п'ятивідсоткового бар'єру також "Самопоміч" Андрія Садового (4,2%).

Ще не визначилися з партійними симпатіями 16% респондентів, а не хочуть голосувати трохи більше 13%.

Крім того, опитування показало, що зростає число тих респондентів, які зібралися брати участь у виборах в наступному році - і президентських, і парламентських (від 70 до 75 відсотків населення України).

Дослідження проводилося в 24 областях України та місті Києві з 11 по 18 вересня 2018 року методом прямого інтерв'ю (face-to-face), всього було опитано 2007 респондентів, стандартне відхилення при 95 відсотках достовірності склало 1,34-2,24 відсотка.