Нова кадрова політика президента України будуватиметься на суспільній довірі до тієї чи іншої людини, яка претендує на державну посаду.
Про це в ефірі радіо НВ заявив глава держави Петро Порошенко, відповідаючи на питання стосовно нової кадрової політики.
"Моя позиція, перше – має бути суспільна довіра. Друге – має бути відповідний рівень компетенції до державної служби. І третє – це є важлива антикорупційна складова", - підкреслив президент.
Він зауважив, що це саме той урок і той досвід, "ті повідомлення, які я почув внаслідок цих виборів". Порошенко пояснив, що раніше керувався переважно професійним підходом у виборі того чи іншого кандидата, відповідно до його рівня компетентності.
При цьому він нагадав, що починаючи з 2014 року в Україні почав діяти принцип прозорого конкурсного відбору на усі посади із залученням HR-агентств.
"Не існує сьогодні універсального рецепту, яка б мала бути процедура призначення", - сказав президент.
При цьому він визнав, що були як "вдалі, так і невдалі приклади призначення іноземців на державні посади, які провалили роботу".
"Звичайно, коли маєш сформувати ті пропозиції, які залежать від президента, я тоді виходив саме з професійної компетенції. На сьогоднішній день мій підхід буде іншим", - сказав глава держави.
Він пояснив, що при ухваленні рішень впевнений в професійній компетенції тієї чи іншої людини. Однак зауважив, що інколи, особливо маючи вороже ставлення олігархів, інтереси яких зачіпаються, і через їх доступ до певних телевізійних каналів, така новопризначена людина займається не тим, щоб демонструвати свої компетенції, а змушена захищатися від подекуди голослівних звинувачень на свою адресу.