RU  UA  EN

Субота, 25 січня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.10
Політика

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

25 січня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Рада прийняла важливу заяву щодо членства в НАТО

Верховна Рада прийняла важливе рішення щодо членства в НАТО.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на Укрінформ.

"Безальтернативність вступу України до Організації Північноатлантичного договору встановлена у Конституції України, що також широко підтримується громадянами України, і це має отримати достойну відповідь на рівні довгоочікуваних рішень Альянсу про новий етап зближення між Україною та НАТО. Майбутнє безпеки трансатлантичного простору нині вирішується в Україні, і надання нашій державі Плану дій щодо членства – це найбільш ефективна та вивірена інвестиція у мир і безпеку нашого спільного майбутнього", - повідомляється в заяві.

У ньому також зазначається, що на сьогодні Україна фактично є східним кордоном Північноатлантичного альянсу, і своєю самовідданістю в протистоянні російської агресії робить значний внесок у забезпечення миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі. Тому перспективна інтеграція України у Північноатлантичний альянс гарантуватиме незалежність, безпеку і суверенітет України, розбудову її як демократичної правової держави, добробут і процвітання громадян України.

Таке рішення відповідає інтересам громадян України та стане ще одним кроком до побудови дієвої системи міжнародної безпеки", - додають в заяві депутати.

У зв’язку з цим парламент закликав Президента України забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО.

Водночас ВР уповноважила Голову Верховної Ради на підписання документів, спільно із Президентом України та Прем’єр-міністром України, необхідних для підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО, а також звернутися до парламентів країн-членів НАТО із закликом сприяти отриманню Україною ПДЧ.

Як повідомляв "Апостроф", раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що НАТО має більше уваги приділяти боротьбі з тероризмом, а не можливим загрозам з боку Росії. Також він додав, що його заява про те, що НАТО перебуває "в комі", була корисним "попередженням" для членів Альянсу.

загрузка...

загрузка...

Новости партнеров

‡авантаженнЯ...