RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Політика

Новини

24 листопада

Всі новини

Експерти вказали на головні мінуси програми Кабміну по боротьбі з наслідками коронавірусу

Програма Кабінету міністрів України по боротьбі з наслідками коронавірусу має ряд мінусів.

Про це розповіли "Апострофу" експерти.

Спеціаліст Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Єгор Киян зазначив, що головна претензія - акцент в програмі на минулому, а не на майбутньому. За його словами, відсутнє прогнозування ситуації. Киян вказав, що до роботи над програмою не було залучено достатньо мозкових центрів, які могли б допомогти в створенні реальних сценаріїв розвитку подій в майбутньому.

Другий момент - немає комплексної карти, спільного бачення ситуації.

"Видно, що різні аналітичні центри, яким вдалося прорватися до роботи над документом, готували різні блоки, а тому немає спільного бачення. Одні бачать проблему одним чином, інші - по-іншому. І, коли починають компілювати, проявляються нестиковки", - пояснив Киян.

Проблема номер три, також одна з головних: програма не відрізняється від усіх попередніх. Це за тих умов, що вона готувалася під конкретну мету.

"Ми не бачимо, як будуть вирішуватися проблеми, які виникнуть після пандемії. Очевидно, що якісь галузі будуть швидше виходити з кризи, якісь - повільніше. Ми бачимо якісь (заявлені) реформи, але яким чином вони будуть допомагати в боротьбі з наслідками коронавірусу, - незрозуміло. Зв'язків по лінії реформа-дія-результат немає", - сказав фахівець.

За словами експерта інституту GROWFORD Олексія Куща, програма подолання наслідків епідемії повинна являти собою матрицю конкурентоспроможності української економіки в світі, що змінився і відповідати на питання, як економіка, зокрема, промисловість, буде виживати в умовах посткарантинного світу.

"Потрібно визначити сильні і слабкі сторони (економіки), а також ризики і можливості. Там, де слабкі сторони - (передбачити) заходи державного стимулювання, де сильні - як ми будемо це використовувати для свого розвитку і переходу в фазу зростання після різкого падіння. І головний акцент потрібно було зробити на факторах, які зроблять нашу економіку хоча б частково резистентною до цієї кризи", - сказав фахівець.

Детальніше читайте в матеріалі "Апостроф": Набір розумних, але слабо пов'язаних слів: що пропонує Кабмін для боротьби з наслідками коронавірусу.