Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар пояснив, з чим пов'язана активізація російських консулів на світових дипломатичних майданчиках і причому тут анексований Крим.
Думкою про це він поділився в інтерв'ю "Апострофу".
"Дійсно Росія почала активніше проштовхувати свої наративи в ООН, наприклад, в Раді Безпеки. Нещодавно на один із неофіційних заходів Ради Безпеки ООН щодо начебто ситуації в Криму росіяни позапрошували керованих ними людей, з наміром, "а давайте ми вам представимо тих, які вам покажуть наскільки все гарно і красиво в Криму, як забезпечені їх права тощо", - говорить він.
За його словами, є два виміри такої активності РФ. Один з них - спроба легітимізувати через ООН свою присутність в Криму, який вони захопили шляхом збройної агресії.
"Одночасно відбувається "накрутка" напруги - через ЗМІ, за допомогою певних політичних меседжів, військових приготувань. Створюючи такий суспільний, політичний та інший тиск – накручується ціна Криму", - упевнений дипломат.
Що стосується другого виміру, то на його думку, Росія продовжує докладати максимум зусиль, щоб зняти з себе санкції за агресію.
"Москва хоче проштовхнути ідею, щоб якась з міжнародних організацій прийняла рішення, яким на період COVID-19 чи іншої пандемії потрібно пом’якшувати або знімати санкційні режими. А після поліпшення загальної ситуації до санкцій уже не повертатись. Тобто росіяни хочуть використати глобальну проблему на свою користь", - упевнений він.
За словами Боднара, така активність не залишається непоміченою.
"Ми це, звичайно, бачимо і в Нью-Йорку (ООН, - "Апостроф"), в Женеві (де знаходяться штаб-квартири багатьох міжнародних організацій, - "Апостроф"), чи Відні (ОБСЄ, - "Апостроф"). І активно протидіємо російським зусиллям – щоб російські ініціативи не отримали формального статусу", - додає дипломат.
Детальніше про це, читайте в матеріалі "Апострофа": Росія не відмовиться від планів пробити собі коридор до Криму - заступник міністра закордонних справ.