Радник президента України Ігор Жовква у своїй передноворічній великій статті назвав три основні напрямки, яких дотримуватиметься дипломатична команда України в 2021 році:
- Україна як активний міжнародний гравець.
- Повернення Криму до складу України.
- Настання миру в Донбасі.
Про це докладно він написав у своїй статті на сайті ZN.ua.
"Найголовніший пріоритет - отримати міцну підтримку на світовій політичній арені. Саме двостороннє співробітництво з Азербайджаном, Литвою, Польщею, Канадою, Францією, Німеччиною, Великобританією, США допоможе Україні отримати надійний «фундамент» для протистояння світовим викликам ", - зазначив радник Володимира Зеленського Ігор Жовква.
Також радник зазначив, що триватиме робота над домовленостями з «нормандської четвіркою».
У 2021 році продовжено роботу над посиленням міжнародного тиску на РФ, а також буде проведено контроль виконання Росією своїх зобов'язань та введення нових санкцій.
У 2020 році питання "Повернення Криму" було знову піднято, в 2021 воно буде обговорюватися і далі в ключі нових завдань.
Правильний діалог з адміністрацією США, можливо, з візитом президента України в США
Перше, про що буде піклуватися влада України у 2021 році - це спроба вибудувати ефективний діалог з новою владою Сполучених Штатів на всіх рівнях. Зараз в кабінеті президента України обговорюють можливий візит Володимира Зеленського в Америку. В Україні розробляють нову змістовну карту двосторонніх відносин.
Запуск нових економічних проектів
Друге, що хотів би обговорити президент України - це нові економічні проекти між Україною і Сполученими Штатами в сфері сільського господарства, енергетики та інформаційних технологій. Також влада збирається продовжити україно-французьку взаємодію. Обговорення економічних питань є пріоритетним завданням, найголовніше - дати владі інших країн зрозуміти, що Україна готова до співпраці.
Зміцнення відносин з НАТО, розширення і зміцнення безпекової підтримки України
Зміцнення відносин з НАТО і розширення підтримки України також є пріоритетним завданням у 2021 році. Влада України працюватимуть, щоб оновлена політика Сполучених Штатів сприяла плідній співпраці двох країн.
Продовження українсько-французької взаємодії
Глава української держави Володимир Зеленський зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макрона для того, щоб обговорити відносини між країнами. Після того, як Володимир Олександрович відвідає столицю Франції, влади розпочнуть вивчення ряду нових економічних проектів. Це допоможе зміцнити союз Франції та України.
Вибудовування дружніх відносин з Іспанією і Канадою
Ще одне питання на порядку денному - вибудовування дружніх відносин з Іспанією і з Канадою. Якщо стосунки з Джастіном Трюдо вже можна назвати дружніми для Володимира Зеленського і влади України, то з Іспанією належить багато переговорів. Представники Королівства готові йти на контакт з українською стороною.
Запуск нових проектів спільно з Японією
Україна планує запустити кілька нових проектів спільно з Японією. Українська сторона не надала жодної інформації про те, що саме це будуть за проекти. На даний момент відомо, що контакт з Японією вже налагоджений, і найближчим часом може відбутися зустріч Володимира Зеленського та представників Японії.
Підписання угоди з ЄС про Спільний авіаційний простір
Серед найважливіших завдань у відносинах з Європейським союзом на 2021 рік - початок консультацій про оновлення Угоди про асоціацію. Також Україна повинна вирішити питання з підписанням угоди про авіаційний простір.
Посилення стратегічного партнерства з Туреччиною
Особливе значення в 2021 році має посилення стратегічного партнерства Туреччини з Україною. У Володимира Зеленського налагоджений контакт з Реджепом Тайїпом Ердоганом. Президенти добре ладнають, і проблем в цьому питанні бути не повинно. Незабаром відбудеться чергова Стратегічна рада, на якій будуть обговорюватися всі деталі угоди.
Це тільки частина пріоритетних напрямків, в яких буде рухатися Україна в 2021 році. Але тим не менше, заплановано багато, що в подальшому змінить ситуацію в Україні на краще, зазначив Жовква.
Як писав "Апостроф" раніше, були зібрані 10 найважливіших політичних подій 2020 року.