RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Політика

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Застосування "антиолігархічного" закону: у чому проблема

24 листопада Кабінет міністрів України затвердив так званий "антиолігархічний закон". Він націлений на те, щоб запобігти зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу у суспільному житті. Однак багато експертів зазначають, що ця ініціатива уряду не є належним чином продуманою та послідовною.

Портал "Апостроф" розбирався, у чому проблема цього закону, і чим його можна було б замінити.

Іронія ситуації в тому, що якби ВП та уряд реально працювали над ефективністю Антимонопольного комітету формуванням незалежної судової системи, прийняття "антиолігархічного" закон було б безглуздим.

"Проблема в тому, що АМКУ при кожному президенті в ручному режимі керується Банковою, яка в тій чи іншій мірі залежить від олігархів. Виходить замкнене коло, в якому неможлива повноцінна робота комітету. Члени АМКУ, згідно із законом, призначаються строком на сім років. За останні сім років рішенням президента було звільнено 11 членів комітету. Із них лише двоє самі написали заяву про відставку", - зазначила в розмові з "Апострофом" Агія Загребельська, яка раніше обіймала посаду Державного уповноваженого АМКУ.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": "Кабмін проти олігархів: постраждають усі, крім Коломойського".