Туреччина активно співпрацює з Москвою у різних напрямках, тому офіційна Анкара не зацікавлена у широкомасштабних бойових дій між Україною та Росією.
Про це йдеться у матеріалі "Апострофа".
На сьогоднішній день Туреччина, як країна НАТО, закуповує російські системи ППО, і активно приймає туристів з РФ.
Найактивнішу співпрацю між Анкарою та Москвою зафіксовано в енергетичній сфері, тому турецький президент Реджеп Ердоган не зацікавлений у зростанні напруженості між Україною та Росією.
"Наприкінці минулого року Анкара та Москва домовилися про постачання російського газу до Туреччини обсягом 25-30 млрд "кубів" на рік десь за 270 доларів за тисячу кубометрів. Загальне річне споживання газу в Туреччині близько 50 млрд "кубів". Відповідно, поставки з РФ становлять понад половину від усіх обсягів", - повідомив у коментарі "Апострофу" експерт із енергетичних питань Валентин Землянський.
Якщо Росія наважиться на повномасштабне вторгнення в Україну, Реджепу Ердогану доведеться займати зайняти консолідовану позицію із Заходом. Більше того, турецький президент раніше попереджав, що Анкара виконуватиме свої зобов'язання в рамках НАТО, якщо розпочнеться відкрита російсько-українська війна.
Таким чином Туреччині доведеться розірвати всі свої економічні зв'язки з Росією за умови початку широкомасштабних бойових дій проти України.
"Якщо Москва перекриє "газовий кран", то турецькому бізнесу та промисловості довелося б перейти на дорожчий скраплений газ", - йдеться у матеріалі "Апострофа".
Також читайте статтю "Апострофа": Турецький гамбіт: чи стане Анкара посередником між Києвом та Москвою?