Кабмін оприлюднив документ про заборону виїзду чиновників: що не так з постановою

Кабінет міністрів оприлюднив постанову № 69 від 27 січня "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України", в якій йдеться про заборону посадовцям виїжджати за межі країни у особистих справах.

Зазначений документ було викладено на сайті Кабміну.

Під час дії воєнного стану чиновники мають право перетинати державний кордон України виключно лише на підставі рішень про службові відрядження.

Читайте також: В Україні обмежили виїзд чиновників за кордон: усі подробиці

Кого стосуються обмеження

члени Кабміну, перші заступники та заступники міністрів;

керівники центральних органів виконавчої влади, їх перші заступники та заступники;

державний секретар Кабінету міністрів України, його перший заступник та заступники;

керівник Апарату Верховної ради України, його перший заступник та заступники;

державні секретарі міністерств;

керівник Офісу президента України та його заступники;

керівники інших допоміжних органів і служб, утворених президентом України, та їх заступники;

голова Служби безпеки, його перший заступник та заступники;

голова та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення;

голова та члени Рахункової палати;

голова та члени Центральної виборчої комісії;

голови та члени інших державних колегіальних органів;

секретар Ради національної безпеки та оборони України, його перший заступник та заступники;

народні депутати України;

уповноважений Верховної ради України з прав людини та його представники;

голова Національного банку України, його перший заступник та заступники;

постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим та його заступники;

голови місцевих держадміністрацій, їх перші заступники та заступники;

судді Конституційного суду України;

судді;

прокурори;

керівники інших державних органів та їх заступники;

депутати місцевих рад;

керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування;

працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами; органами місцевого самоврядування;

керівники державних унітарних підприємств та їх заступники;

голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі;

голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків.

Винятки з правила

Утім, Кабмін передбачив, що чиновник все ж таки зможе перетнути кордон без службового відрядження, якщо це - батько-одинак, чи самітня мати з дітьми до 18 років.

Жінка чи чоловік, які є батьками одинаками можуть виїжджати за межі України з метою відвідування дітей, які перебувають за межами країни чи для супроводження дітей для виїзду за межі України. Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних документів.

Також можна виїхати за кордон, коли у країні перебування помер один із членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення. Для цього потрібен дозвіл голови Державної прикордонної служби.

Окрім того, перетнути кордон можна для лікування, але за наявності документів, які дають право на виїзд з України та листа міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення.

Критика документа:

У заборону виїзду за кордон "під шумок" вписали також і жінок-держслужбовців та депутаток, які зазвичай складають більшість у місцевих радах.

З такою критикою документа виступила нардеп від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко, яка зазначила, що депутати місцевих органів самоврядування чоловічої статі й так не мали права виїзду як військовозобов’язані.

За її словами, сегрегація українок відбувається за соціальним статусом, адже, як правило, активні українки сьогодні працюють, волонтерять і багато допомогають фронту, завозячи в країну гуманітарку, ліки, авто, але тепер їм буде заборонено.

"Думаю, президенту, РНБО і уряду варто роз’яснити свої дії українкам, які тягнуть на собі тил", - наголосила народна депутатка.

Нагадаємо, що нардеп Микола Тищенко вирушив до Таїланду для зустрічі з виборцями, але нарвався на критику в мережі. Після цього обранця виключили з фракції "Слуга народу".