RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

"Ми могли б захопити Курську АЕС": головні тези інтерв'ю Зеленського журналістам Північної Європи

Президент України Володимир Зеленський у середу, 30 жовтня, дав інтерв’ю для ЗМІ країн Північної Європи.

"Апостроф" розповідає про ключові питання, на які відповів голова держави.

Про Курську область

Україна могла б захопити Курську АЕС у місті Курчатов, але не захотіла цього робити.

"Росія думає, що вони дуже сильні, але якби ми захотіли захопити їхню атомну станцію, ми б це зробили, ми могли б це зробити, але ми ніколи не хотіли цього", - заявив Зеленський.

"Ми не окупуємо їхню критичну інфраструктуру, як вони це зробили з Запорізькою АЕС", - додав президент.

Про єдність у Європі та ЄС

Україна працює над збереженням єдності в Європі попри те, що Росія впливає на внутрішні процеси в ЄС.

"Так, виклики в політиці західної Європи. Так, виклики в Європі. Виклики, тому що багато виборів, і люди зосереджені не на глобальних проблемах, як Путін. Люди не хочуть визнавати, що іноді вони думають тільки про внутрішні питання і не фокусуються на Росії. Але іноді внутрішні питання залежать від Росії, тому що вони працюють із дезінформацією, вони працюють із лобі, з парламентаріями різних країн, з бізнесом. У них багато інструментів, як впливати і як змінювати політику тієї чи іншої країни. Ось чому ми намагаємося не втратити єдності в ЄС, у Європі загалом, але насамперед - у ЄС", - сказав президент.

Зеленський також назвав викликом ситуацію в США після президентських виборів і вказав на важливість зберігання єдності між ЄС і Сполученими Штатами.

Про вибори в США

"Україна працюватиме, як, я думаю, і весь світ, із будь-яким президентом, якого обере народ США. Звісно, ми сподіваємося, що політика США не зміниться, і вони й далі нас підтримуватимуть. Тому що коли ми говоримо про політику США, це не тільки Білий дім. Це Конгрес, це Сенат, це двопартійна підтримка, яку ми мали - це багато різних голосів. Це добре... Я сподіваюся, що повної зміни не буде, але, звісно, ніхто цього не знає. Чи може це бути? Так. Чи залежить це від нас? Ні. Це залежить від лідера, якого обере народ США", - сказав президент.

Про участь КНДР у війні проти України

За наявними даними, до РФ з Північної Кореї прибуде 12 тисяч військових.

"Північнокорейські солдати вже на території Росії, вже готуються до бою. Уже 3 тисячі солдатів з офіцерами й генералами. Це інформація, яку ми маємо... Голос США, голос НАТО, голос західних партнерів, голос Глобального Півдня й Китаю не звучать так голосно, як має звучати зараз про присутність північнокорейського контингенту на території Росії. Я вважаю це дуже небезпечним. Це відкриває нову сторінку цієї війни.

Путін перевіряє реакцію світової громадськості своїми нинішніми діями, так само, як він робив це завжди. Нам потрібна дієва реакція з цього приводу. Досі ми чули певну реакцію, але вона недостатньо сильна. Тому Путін відчуває це. І тому я не знаю, скільки ще солдатів з Північної Кореї або, можливо, Ірану прибуде. Їх може бути більше", - заявив Зеленський.

Президент нагадав про заборону Україні застосовувати далекобійну зброю по території РФ, бо західні партнери бояться ескалації війни.

"Вибачте, але я думаю, що північнокорейські солдати - це і є ескалація, і не з нашого боку, а з боку Росії. І в нас немає можливості це зупинити, доки вони на російській території. Ми можемо захищатися, лише коли вони вже на нашій землі, коли вони окупували нашу землю, коли вони вже вбили наших дітей або намагаються це зробити. І лише в цей момент у нас є дозвіл щось зробити.

Коли я просив у Плані перемоги дати нам пакет далекобійного озброєння, і ми застосуємо його, лише якщо Росія не зупинить війну і продовжить ескалацію, я сказав, що це превентивний метод. Мені відповіли, що це ескалація. Коли багато країн почали підтримувати План перемоги, вони сказали, що Україна хоче або хотіла отримати багато ракет, таких як "Томагавк", тощо. Це була конфіденційна інформація між Україною та Білим домом. Як розуміти ці повідомлення? Отже, це означає, що немає ніякої конфіденційності між партнерами", - зазначив президент.