Російська армія не здатна самостійно провести наступальну операцію на фронті. Для цього вона залучає іноземних солдатів та масово закуповує зброю у Північної Кореї й Ірану.
Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Ранок.LIVE.
За його словами, в Ірану Росія купує комплектуючі до ракет, екіпіровку та багато іншого обладнання. Натомість у Північної Кореї військові агресора купують весь комплекс озброєнь – снаряди, ракети міномети, артилерію, реактивні системи залпового вогню і навіть стрілецьку зброю, яку вже знаходять на полі бою.
Тимочко зазначив, що якби РФ могла самостійно проводити наступальну операцію, вона б не залучалася військовою підтримкою КНДР, а також не купувала б обхідними шляхами в країн Європи компоненти для своїх ракет та комплектуючі з Китаю.
Очільник Ради резервістів зазначив, що на сьогоднішній день, Північна Корея стає перевалочним хабом між Китаєм і Росією.
"Бо закупки робляться формально, як для Північної Кореї, але розуміємо, куди вони заходять. Тобто багато інших моментів, про які ми можемо говорити, які показують про те, що Росія самостійно не може (проводити наступальні операції. - ред.). За підтримки союзників, вони вийшли на цей рівень, який вони зараз показують", – сказав Тимочко.
Тактика без стратегії та проблеми з ракетами
На його думку, нинішній рівень наступальних операцій – це максимум для ворожих армії та економіки, і дозволяє проводити лише тактичні операції, оскільки стратегічні плани для російського керівництва зараз не вирішальні.
"Окрім того, Росія зараз опирається все більше, як ми бачимо, на набір іноземців, оскільки внутрішню загальну мобілізацію провести достатньо ризиковано", – зазначив експерт.
Крім того, за словами Тимочка, той факт, що росіяни припинили масовані ракетні обстріли України, не означає відсутність ракетабо неможливість оборонпрому їх випускати.
Експерт підтвердив, що Росія закуповує за кордоном величезну кількість комплектуючих для виготовлення ракет.
"Але ось тут, власне, купувати за кордоном і купувати, особливо через переставні фірми чи завозити контрабандним шляхом, – це не міждержавна торгівля, це не системність. І дуже часто буває така у них ситуація, що вони призупиняють виробництво ракет, тому що немає певних комплектуючих, процес виробництва не завершено", - додав Тимочко.
Нагадаємо, у червні росіяни суттєво посилили обстріли України ударними дронами, а також крилатими і балістичними ракетами. Через це президент США Дональд Трамп розкритикував російського лідера Володимира Путіна та відправив додаткову зброю для посилення ЗСУ.
Очільник Білого дому також дав російському президенту 50 днів на досягнення миру з Україною. В разі відмови, він пригрозив Москві "поганими наслідками".
Водночас, джерела у Кремлі розповіли ЗМІ, що погрози Трампа не сильно вплинули на Путіна і він готовий продовжувати війну та посилювати наступальні операції для повної окупації Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.