Сполучені Штати могли вперше з 2008 року розмістити ядерну зброю у Британії, що є сигналом російському диктатору Володимиру Путіну про те, що залишаються відданими європейській безпеці.
Про це повідомляє видання Bloomberg.
Згідно з даними оборонних аналітиків та даними з відкритих джерел, 16 липня американський військовий літак здійснив переліт з увімкненим транспондером (що зробило його ідентифікацію та місцезнаходження публічно видимими) зі складу ядерної зброї США на авіабазі Кіртленд в Альбукерке, штат Нью-Мексико, до авіабази в британському місті Лейкенхіт.
За словами старшого наукового співробітника Тихоокеанського форуму, що базується в Європі, Вільяма Альберка, у польоті C-17 брали участь основні сили ядерного авіаперевезення Військово-повітряних сил США, які транспортують ядерну зброю, і він не пролітав над територією жодної іншої країни.
Видання зауважує, що уряди США та Британії давно дотримуються політики некоментування статусу чи місцярозташування своєї ядерної зброї. Бюджетні документи Міноборони США вказують, що в Лейкенхіті вже кілька років ведеться робота на мільйони доларів над об'єктами "гарантій" — термін, який Пентагон використовує для опису безпеки ядерної зброї.
Зброя, яку літак, найімовірніше, доставив, була новою термоядерною бомбою B61-12, що вперше з часів Холодної війни збільшило кількість тактичної ядерної зброї США в Європі.
"Є вагомі ознаки" того, що США повернули ядерну зброю до Британії, також додав директор проєкту ядерної інформації Федерації американських вчених Ганс Крістенсен.
Альберк сказав, що рішення залишити транспондери польоту увімкненими свідчить про те, що США хочуть показати Росії, що вони не скорочують свій ядерний потенціал у Європі.
Представники НАТО відмовилися від негайних коментарів.
Як повідомляв "Апостроф", уряд Австралії підписав договір з Британією про зміцнення співпраці протягом наступних 50 років у сфері будівництва атомних підводних човнів AUKUS.