Куратори виборчих кампаній президентської партії "Слуга народу" на місцевих виборах, які показали свою неефективність за підсумками голосування, можуть уникнути відповідальності за провал.
Про це в статті "Розбір польотів: по кому зі "слуг народу" дзвонить поствиборчий дзвін" повідомляє "Апостроф".
Також проблеми можуть обійти стороною мажоритарників "слуг народу", які, як пишуть журналісти, "виторгували у першого помічника президента Зеленського Сергія Шефіра 50% квоти для своїх креатур в "зелених" списках всіх рівнів, проте нічим у виборчих кампаніях на місцях не відзначилися" . Більшість з цих депутатів знаходяться в різних групах впливу і відстоюють виключно їх інтереси. У той же час бажання зберегти монобільшість може захистити депутатів, що провалилися на виборах, оскільки в партії не вироблено механізму санкцій: покарати мажоритарника означає втратити "багнет" у Верховній Раді.
Під роздачу в таких умовах можуть потрапити голови ОДА, вважають журналісти, і це навіть при тому, що частина новообраних депутатів-"слуг" "купили" свої місця у партійних кураторів, і вважають себе вільними від зобов'язань.
"З такими місцевими політиками главам ОДА вибудувати конструктивні відносини буде дуже складно. Зрештою, це призведе до перманентних розброд і хитань, випадки яких в масштабах всієї країни будуть нараховані десятками, а то і сотнями", - наголошується в матеріалі.
При цьому деякі губернатори до виборів намагалися вказати на такі виклики для влади, але не змогли донести свою позицію партійному керівництву - не були почуті зокрема доводи про програшну стратегію "Слуги народу" від екс-глави партії Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка, що і стало причиною його відставки.
"Колеги Прокопенка тоді промовчали, а тепер пожинають плоди своєї політичної гутаперчивості", - йдеться в матеріалі.