Найбільша проблема з вступом України в НАТО полягає в настроях в українському суспільстві, однак агресія Росії підвищує рівень підтримки суспільством ідеї інтеграції з Альянсом.
Про це в своєму матеріалі для "Еспресо" пише журналіст Віталій Портников.
"До нападу Росії на Україну на прихильність більшості українців ідеї євроатлантичної інтеграції можна було не розраховувати. Якщо в питанні європейської інтеграції перемагав навіть не телевізор, а холодильник - багато хто розумів, що в Євросоюзі жити краще, ніж в союзі з Москвою, то в своєму ставленні до євроатлантичної інтеграції середньостатистичний українець мало відрізнявся від середньостатистичного росіянина, залишався тим самим дрімучим "совком", шанувальником "талантів" Путіна", - зазначає Портников.
Навіть після початку війни успіх референдуму про вступ в НАТО не гарантований.
"Більш того, як тільки ситуація на фронті заспокоюється, йде з пріоритетних новин, кількість прихильників НАТО в нашій країні починає зменшуватися", - каже журналіст.
На його думку, в цьому полягає своєрідний парадокс України та російської агресії.
"Поки Росія окупує нашу територію, ми можемо розраховувати на підтримку ідеї євроатлантичної інтеграції хоча б половиною населення, але не можемо розраховувати на вступ до НАТО. Якщо Росія піде, наші шанси на вступ відразу ж збільшаться - але кількість прихильників вступу зменшиться. Думати на перспективу українське суспільство так і не навчилося", - резюмує Портников.
Нагадаємо, докладніше про відносини України і НАТО читайте в інтерв'ю військового експерта Сергія Згуреця "Апострофу": Україну можуть запросити в НАТО тоді, коли їй це буде не треба.