RU  UA  EN

Вівторок, 16 липня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.80
Політика

ТОП-20 найкращих ресторанів Києва: підсумки голосування

Новини

16 липня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Не до України: дипломат озвучив головні теми ЄС в найближчі роки

Новообраний Європарламент буде приділяти більше уваги внутрішнім питанням, а менше - питанням міжнародної зовнішньої політики.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів дипломат, головний радник Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь Філіпчук.

"В цілому новообраний Європарламент і нове керівництво інститутів Євросоюзу, яке буде затверджено цим парламентом (Європейська рада і Європейська Комісія), будуть також певною мірою зміщувати акцент і увагу в своїй роботі під впливом крайньоправих або крайньолівих політичних сил. Тобто буде більша увага до обмеження міграції, захисту ринків товарів, праці і так далі. Тобто буде менш ліберальний тренд в європейській політиці, і однією з його складових є те, що вони будуть більше уваги приділяти внутрішнім питанням, а менше - питанням міжнародної зовнішньої політики", - зазначив експерт.

За його словами, останніми роками головну роль у зовнішній політиці ЄС грали ключові держави - Німеччина, Франція, Італія і Великобританія, яка зараз знаходиться в такому стані, що їм зараз не до зовнішньої політики ЄС (хоча історія з Brexit ще дуже далека від закінчення). Далі ж буде ключова увага до столиць головних країн-членів, а не до тих рішень, які приймаються в Брюсселі. Відповідно, Брюссель буде все більше займати технократичну позицію, тобто братиме участь саме в тих проектах, де менше великої політики, а більше практичних результатів.

"Ми повинні робити висновок з цього і відповідно інвестувати в можливості практичного співробітництва з Євросоюзом і не дуже чекати їх великої залученості в високі міжнародні питання, як врегулювання конфлікту з Росією. Очевидно, що буде менше зовнішньої політики, а більше практичних проектів", - заявив Філіпчук.

Також він підкреслив, що Україні зараз треба сконцентрувати всю увагу на те, щоб якомога більше залучити європейські інститути до якихось фінансових вливань, до проектів по відновленню Донбасу, до проектів з нарощування експорту, а не проводити діалог з Брюсселем у вербальному контексті (заяви, слова і ніяких дій).

"Адже великого тиску на Росію не було і раніше. Тим більше - зараз. ЄС, як слон, дуже повільно рухається, але якщо вже прийняв якесь рішення, то інерція поширюється на тривалий час. Так ось, новий ЄС буде більш чутливий і податливий до змін і модифікацій, ніж той, який ми бачили на сьогоднішній день", - зазначив дипломат.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": "Перезавантаження влади в Європі: що робити Україні".

Новости партнеров

Загрузка...