RU  UA  EN

Вівторок, 5 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 44.40
НБУ:USD  41.05
Політика

Новини

5 листопада

Всі новини

Василь Філіпчук оцінив ризики запуску нових міжнародних платформ щодо Криму

В умовах швидких змін у геополітичній картині світу Україні не слід ризикувати, запускаючи нові міжнародні формати щодо врегулювання власних безпекових питань через те, що ключовий суб'єкт такого роду переговорів – країна-агресор РФ – наразі не зацікавлена у діалозі, а у Заходу немає важелів тиску на неї.

Про це заявив дипломат та засновник видання "Апостроф" та телеканалу "Апостроф TV" Василь Філіпчук в ефірі телешоу "Чорний лебідь" на каналі NewsOne.

Так, він розповів про ситуацію зі зміною курсу президента Володимира Зеленського, що може негативно позначитись на внутрішній і зовнішній політиці держави.

"Поступово є втрата Зеленським зв'язку: а) з його програмою і тим, що він говорив під час виборчої кампанії, б) з його виборцем, тим, що люди чекають від нього, в) з реальним оточенням навколо нас – ми можемо створити триста платформ, але якщо немає Росії, то це буде просто ще одне говоріння", - розповів дипломат.

Дипломат розповів про геополітичну ситуацію у світі, на його думку, наразі Росія не відчуває жодних наслідків своєї деструктивної діяльності у різних регіонах світу, така ж ситуація спостерігається і в політиці Туреччини.

"Відбувається системна зміна геополітичної картини світу. Те, що відбулося в Карабаху – це не просто продовження конфлікту двох держав, це фактично маніфестація тези російської еліти "новий світ без правил" - вони вважають, що поки світ повністю не зруйнує всі правила, ми не домовимося про нові. В Карабасі Туреччина і Росія грають одну гру, показуючи Заходу, що вони незалежні від західних правил. Ні Штати, ні Британія, ні ЄС не можуть їх поставити на місце. Є просто сила, право сильного, а слабкі нехай плачуть", - пояснив він.

Також він розповів про тенденцію із втратою Україною свого стратегічного курсу, вказав на небезпеку запуску нових міжнародних платформ щодо врегулювання проблеми з анексованим Кримом (Кримська платформа, Чорноморсько-атлантична парадигма), провівши історичну аналогію.

"Одна справа, якщо ми будуємо катери, інша – якщо нам їх продають втридорога, як продавали американські локомотиви. В нас є два заводи, які не працюють. Велике питання, чи нам це потрібно, чи може краще ракети і дрони будувати. Немає розуміння нашого місця в новій геополітичній картині, яка дуже швидко змінюється. Говорити про те, що ми входимо в якусь нову геополітичну концепцію з британцями і турками, якщо це дійсно правда, то нам потрібно розуміти де і ким ми закінчимо. Я би рекомендував почитати історію XVIIIстоліття, чим закінчилися ті ігрища", - заявив Василь Філіпчук.