RU  UA  EN

Четвер, 9 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Політика

Новини

8 січня

Всі новини

"Наш край" виступив проти створення комунальних колекторів під виглядом судової реформи

Прийняті в першому читанні Верховною радою законопроекти щодо розширення повноваження колекторів мають бути вилучені з реформи судочинства.

Про це заявив співголова “Нашого краю” Сергій Кальцев.

За його словами, влада під виглядом реформування та спрощення судочинства розширює повноваження колекторів.

“Зміни до кодексів спрощують стягнення боргів з пересічних українців, які і так живуть на межі виживання, та сприяють появі комунальних вишибал. Ці норми відкривають нові можливості для зловживань з боку постачальників послуг та колекторів, що збиратимуть їхні борги”, – зазначив Сергій Кальцев.

Він наголосив, що влада намагається запровадити автоматизований арешт коштів і банківських рахунків за борги та відкрити банківську таємницю.

“Цим, насамперед, зловживатимуть кредитори та постачальники комунальних послуг. Так, суддя за заявою особи зможе прийняти судовий наказ про стягнення боргу та додати дані боржника до системи автоматизованого арешту коштів і рахунків. Разом з тим, боржник може отримати інформацію лише за допомогою судового інтернет-порталу, що порушує його права”, – зазначив Сергій Кальцев.

Партія “Наш край” вимагає не ухвалювати будь-які “колекторські” зміни до законодавства.

“В умовах завищених тарифів та постійного зростання цін, що перевищують підвищення доходів, не можна дозволити владі витиснути з українців останнє”, – підсумував Сергій Кальцев.

Як відомо, минулого тижня Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект Закону України №6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції Господарський, Цивільний процесуальні кодекси України, Кодекс адміністративного судочинства України, внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та більш ніж 25 інших законодавчих актів.