Нові антиросійські санкції США є проактивними щодо третіх країн.
Таку думку в інтерв'ю "Апострофу" висловила експерт Інституту суспільно-економічних досліджень Юлія Курнишова.
"Вони вводять за замовчуванням обмеження щодо третіх країн, які готові інвестувати серйозні ресурси в російські енергопроекти. Тут дуже цікава позиція самих європейців, оскільки вони беруть участь у створенні "Північного потоку-2", - говорить Курнишова.
Експерт відзначає велику зацікавленість Росії у прокладанні "Турецького потоку" і "Сили Сибіру", проте через санкцій навряд чи хтось в Європі, Китаї та в Туреччині захочуть йти на проблеми з США. Вона також додала, що канцлер Німеччини Ангела Меркель і представники Єврокомісії висловили невдоволення санкціями і закликали США радитися з Європою. Це показує черговий виток конфлікту між Вашингтоном і Меркель.
"Більше того, США планують серйозно вийти на європейський енергоринок. Перед гучною заявою Трампа у Варшаві вже були поставки зрідженого газу в Європу. Вже є домовленості про постачання вугілля-антрациту", - говорить Курнишова.
У зв'язку з переліченими факторами вона робить припущення, що санкції є спробою зачистити європейський енергоринок і знизити вплив Росії в регіоні.
Що стосується України, то прийняття нових санкцій проти РФ, на думку Курнишової, є для нашої країни великим плюсом. Адже обмеження ускладнять розвиток російських газопроводів і не дозволять Україні втратити свій транзитний потенціал.
Докладніше читайте в повному тексті інтерв'ю Курнишової "Апострофу" – "В Європі створюють другу лігу, Україні треба бути вкрай обережною – аналітик".