RU  UA  EN

Вівторок, 20 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.05
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

20 серпня

19 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Учасник АТО запросив Зеленського проінспектувати аварійне сміттєзвалище на Полтавщині: відео

Президенту Володимиру Зеленському варто поїхати на Макухівське сміттєзвалище на Полтавщині, де є загроза екологічної катастрофи.

Про це в ефірі "Прямого" заявив блогер, письменник та учасник АТО Дмитро Вовнянко.

"Я хотів би звернутись до президента Зеленського, замість того, щоб воювати з Верховною Радою, було б корисніше з’їздити на Макухівське сміттєзвалище. Там формується зона екологічного лиха, намагаються побудувати сміттєвий завод и навколо нього киплять пристрасті. Народний депутат Юрій Бублик цю проблему обіцяв вирішити ще у 2012 році. За цей час проблема так і не вирішена. Тому я думаю, що Володимиру Зеленському ідеально було б з'їздити туди і навести там порядок", - сказав він.

Макухівське сміттєзвалище біля річки Коломак наразі, практично, зона екологічного лиха. Зберігається на ньому більше 6 мільйонів тон відходів, асміття туди звозять з Полтави та району. Рідкими речовинами, що стікають з відходів відбувається отруєння земель і води. Активісти організації "Комітет народного контролю Полтавщини" ще у 2014 р. наголошували, що підземні води навколо сміттєзвалища отруєні настільки, що пити їх не можна не тільки людям, а й худобі.

На звалищі регулярно спалахують пожежі, за 4 роки воно горіло 5 разів. Цього року сміттєзвалище горіло тричі – у лютому, і два рази у травні. Перегнивання відходів спричиняє виділення метану і водночас – зростання температури, що призводить до займання. В результаті пожеж в атмосферу потрапляють продукти згорання пластмас, поліетилену та інші токсичні речовини. Все це відбивається на здоров’ї полтавців.

Вирішити проблему Макухівського сміттєзвалища обіцяв народний депутат України Юрій Бублик оскільки воно знаходиться на його 145 виборчому округу. Учасник АТО Дмитро Калинчук звинуватив нардепа у створенні під Полтавою зони екологічного лиха яку назвав "малим Чорнобилем".

"У жовтні 2018 р. Полтавська ОДА наблизилася до вирішення проблеми сміттєзвалища – вирішили будувати сміттєпереробний завод. Інвестора для того залучити не виходило, було вирішено, що гроші частково виділять з екологічного фонду ОДА, а частково нардеп Бублик забезпечить залучення коштів, які щороку виділяються парламентом у якості субвенції на розвиток регіонів. Чекати далі не було куди – місцеві депутати ладні сміттєзвалище закрити, а коли це станеться – Полтава в смітті потоне. Алебудувати завод вирішили не на території Ковалівської сільради (де керує брат пана Бублика), а в іншому місці. А завод – це інвестиційна привабливість, економічні вигоди, тощо. І от відтоді – як відрізало. Нардеп Бублик висуває до нового заводу такі вимоги, що по-факту збудувати його не можна. Очевидно – йдеться про шантаж, з цілком конкретною економічною складовою", - стверджує Дмитро Калинчук.

Новости партнеров

Загрузка...