Спроби використати процедуру анбандлінгу "Нафтогазу" для передачі української газотранспортної системи в приватні руки є злочином проти України, вважає лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Про це вона заявила на брифінгу за підсумками засідання Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, де розглядався закон про відокремлення ГТС в незалежну структуру, як того вимагає ЄС.
Вона заявила, що "Батьківщина" підтримує виокремлення ГТС зі структури "Нафтогазу", але наполягає, що труба має залишатися у 100% держвласності.
Як нагадала голова партії, ГТС – друга цінність України після землі: вона коштує 300 млрд євро і приносить 3 млрд доларів щороку. Також це політичний інструмент, який дозволяє Україні бути впливовими гравцями на європейському енергоринку.
За її думкою, саме тому транснаціональні корпорації хочуть її відібрати, і українські депутати від більшості цьому допомагають:
"Сьогодні на комітеті був момент істини: більшість, зокрема від "Слуги народу", проголосувала, щоб практично половину власності ГТС разом з управлінням, з прибутком злити в якісь корпорації, позбавивши народ України нашої власності", - заявила Тимошенко.
Тимошенко обурилась, що комітет не підтримав ключові правки до законопроекту, які запропонувала "Батьківщина" - у партії наголошували на необхідності передбачити, що українська ГТС не підлягає приватизації, передачі в оренду, концесію чи управління.
"Це національне багатство, яке потрібно берегти та примножувати. Треба розвивати власний видобуток і наповнювати ГТС газом, а не віддавати у приватні руки. Відбувається антиукраїнський шабаш. За гранти зливається майбутнє, економічна сила, наша країна. Мені шкода, що цей шабаш відбувається під гаслами народної влади", - зазначила вона.
Лідер "Батьківщини" застерегла: в разі голосування парламентом за законопроєкт про втрату ГТС, Україна може позбутися своєї стратегічної власності. Політик закликала президента не ставати спільником таких дій, назвавши їх "свідомим наміром".