RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

Всі новини

Влада намагається легалізувати гральний бізнес в турборежимі і непублічно - експерт

Влада намагається легалізувати гральний бізнес в турборежимі, оскільки поряд з основним проектом закону про легалізацію №2285 з'явилося ще 7 альтернативних.

Про це заявив глава експертної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

Як зазначає експерт, жоден з цих проектів не тільки не вирішує проблему грального бізнесу, а й вноситься на розгляд парламенту без обговорення і з порушенням процедур.

Так, 12 листопада Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою всі 8 проектів законів внесені на розгляд депутатами на поточному сесійному тижні.

Як зазначив Кушнірук, проект закону №2285-1 депутата Олега Марусяка хоч і був рекомендований профільним Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики до розгляду на поточній сесії, але ще не отримав оцінку Головного науково-експертного управління, оскільки на момент винесення документа на перше читання був відсутній його текст.

Примітно, що на додачу до основного проекту, розробленого і поданого урядом, майже всі альтернативні проекти подали депутати від партії "Слуга народу". І лише один з проектів внесла депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Наталія Королевська.

"Це трохи дивно, що різні члени фракції "Слуга народу" кинулася писати закони про одне й те ж. Але це ж пояснює, що влада, з одного боку, дуже поспішає легалізувати азартні ігри, і сподівається, що один із законів вдасться протягнути в першому читанні і відкоригувати до другого і третього. З іншого боку, очевидно, що у президента, уряду і депутатів немає єдиної позиції з цього питання. Ухвалення будь-якого з цих проектів не призведе до обіцяного Володимиром Зеленським зростання інвестицій і надходжень до бюджету, так як всі проекти законів відірвані від реальності і пролобійовані вузькою групою компаній, переважно російських. Цим і пояснюється аномальна непублічність при розробці та прийнятті проекту легалізації грального бізнесу", - вважає Кушнірук.

За даними соцдослідження компанії "Рейтинг", більшість українців - 60% - не підтримують легалізацію в Україні грального бізнесу.