У британському виданні The Guardian вийшло велике інтерв'ю президента України Володимира Зеленського, в якому він, зокрема, пошкодував, що в країні до деяких людей не можна застосувати смертну кару.
"Апостроф" зібрав найцікавіші цитати глави держави, сказані в розмові з британським журналістом.
Про відносини з Росією
"Дивіться, це Росія, сусід. У багатьох - родинні зв'язки. Я вважаю, що тих, у кого родичі в Росії, хто живе в прикордонних областях і має дружні, професійні зв'язки, - за них потрібно боротися. Їх дуже легко може "качати" будь-яка інформаційна війна".
"Напевно, партнером Україна з Росією зможе бути, і я дійсно хотів би бути свідком цього - не через 100 років. Я хотів би це побачити. Тому що я впевнений, що більшість росіян не хоче, щоб була війна. Розумію, що через інформаційну хвилю, яка йде в Російській Федерації, відсоток людей, налаштованих антиукраїнськи, зростає. Але є покоління, яке народилося в 90-х роках, коли Україна і всі республіки Радянського Союзу стали незалежними державами. Ці люди взагалі не розуміють, що таке Радянський Союз".
Про перспективи в ЄС
"Україна завжди відстоювала європейські цінності і вибір - це напрямок вступу в Європейський союз. Ми підписали угоду з ЄС, підписали безвіз. Хоча там є і плюси, і мінуси".
"Якщо Україну не будуть, умовно, 20 років брати до Європейського союзу, не бачитимуть рівноправним членом, якщо це буде затяжною, тривалий період, люди самі по собі будуть розгортатися, тому що вони будуть розчаровуватися ...".
Про діалог з Путіним
"Ну, він (президент Росії Володимир Путін на переговорах у грудні в Парижі, - "Апостроф") весь час апелював до "Мінська", а мої пропозиції були пов'язані з тим, щоб трохи змінити" Мінськ ". Він говорив: "Але в "Мінську" написано так, так і так". Я думаю, він повинен до цього прийти. Європа, перш за все Німеччина і Франція як учасники Нормандії, і інші країни повинні боротися, щоб Росія все-таки прийняла цей меседж. Якщо люди говорять: "А що тоді? Буде заморожений конфлікт ". Я не розумію, що таке заморожений конфлікт".
"Я думаю, він людина з головою. Так що коли він говорить про радикалів - це або нав'язана йому кимось інформація, в яку він вже сам повірив, або це його стратегія, як вести переговори. Ось і все".
Про роль олігархів
"Ну, ми не можемо, згідно із законом, вішати і стріляти. Це шлях. Ми вибираємо: або тоталітарний, або демократичний. Але якщо вибрали демократичний, то, звичайно, вішати не можна. Хоча іноді дуже хочеться. Чому? Тому що так швидше.
Ми вибираємо закон. Ми концептуально створюємо демократичну державу, і для всіх повинні бути однакові правила, один закон. Але якщо вже ви використовували слово "роль", то дуже хочеться, щоб ролі у них були не головні, а, як в кіно, епізодичні. Зі свого боку вони розуміють, що я не злодій, і починають по-іншому поводитися".
"Всі знають моє ставлення: я нікого нікуди не влаштовую. Ні на які державні підприємства. У мене є кілька людей, які зі мною працюють. Вони мої друзі, ми вчилися на юридичному факультеті або давно дружимо, я довіряю цим людям, але вони не мають відношення ні до яких підприємств і бюджетів. Мій товариш Андрій Єрмак - він став керівником Офісу, і я його знав 10 років до того. Моя помічниця Маша була моєю помічницею, коли я керував і каналом, і Студією "Квартал 95". У мене є п'ять чоловік, з якими я пройшов певний життєвий шлях".
Про війну на Донбасі
"Я вважаю, що припинення війни в Україні вигідно всім. Україні - перш за все. У нас гинуть люди, але ніхто не знає, що може бути потім, якщо Україна не витримає. Ніхто не знає, що буде, яка буде міграція, що далі . Де будуть розпади, де ще в Європі буде сепаратизм. Україна - це приклад для всіх ".
"Потрібно робити все, щоб ми могли повернути їх (окуповані території, - "Апостроф") без жертв або мінімізуючи жертви. Для кого це все в підсумку? Недра, землі? Для кого ми все це робимо? Для людей. Який сенс, щоб загинули мільйони людей, але ми повернули території? Який? Повернемо, будемо цьому дуже радіти, а потім будемо мільйон чоловік ховати ".
"Я до сих пір вважаю, що заморожений конфлікт - це зараз. Там стріляють, ну, постреливают. На жаль, гинуть, але так скрізь (де є конфлікти, - ред.). У Грузії, Абхазії теж стріляють. Буває. Просто часу пройшло більше, менше межа, менше територія, інший рельєф. тобто інші умови. Люди все одно втомлюються воювати. З роками, звичайно, кількість жертв буде зменшуватися. Але наше завдання - це закінчити. Тому я так і бачу, що рік на всі домовленості, а далі - реалізація ".
Як повідомляв "Апостроф", раніше президент України Володимир Зеленський розповів про сімейні традиції святкування Міжнародного жіночого дня і пообіцяв, що не обділить увагою нікого зі своїх близьких жінок.