Державна стратегія боротьби з фейками не має включати у себе боротьбу з інтерпретаціями подій, а лише з викривленням в подачі фактів.
Про це повідомив дипломат, засновник телеканалу Апостроф TV та інтернет-видання "Апостроф" Василь Філіпчук в ефірі аналітичного ток-шоу на каналі "НАШ".
"Треба чітко розділити факти та інтерпретації. Якщо мова йде про факти, тоді вияснення істини важливе, якщо припустимо, російська пропаганда говорить, що десь на Донбасі українські військові кожен день розпинають хлопчика, і за останні 10 днів розіп'яли 30 хлопчиків, і виясниться, що це брехня – то так, це важливо, це боротьба з фейками. Якщо кажуть, що в Україні зарплата 200 доларів, а насправді 2000 – то це дійсно важливо. Але мова може йти про інтерпретації, оціночні судження, яким збираються давати оцінки. А це вже дійсно небезпечно, пряме втручання у свободу слова, тому що те, що для мене добре, для вас може бути погано і навпаки. Наше місце сидіння може визначати наші погляди, досвід, наші зв'язки, наше бачення майбутнього принципово може відрізняти наші оцінки", - повідомив він.
Василь Філіпчук підкреслив, що втручання держави такого роду може бути трактованим як порушення Конституції України, окрім як у випадках, коли мова йде про обумовлені законодавством кейси із закликами до насильства, наприклад.
"Якщо держава спробує влізти в оцінку оціночних суджень – це вже дійсно пряме порушення Конституції. Є визначені Конституцією рамки, все, що не торкається поширення насильства, закликів до війни, нацизм, расизм і так далі – все інше дозволяється і ніхто не має права брати на себе функцію судді", - підвів підсумок дипломат.