RU  UA  EN

Середа, 26 червня
  • НБУ:USD 40.30
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  40.30
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

26 червня

25 червня

Всі новини

ЦПК Шабуніна звертається у НАЗК через незаконне звільнення Коболєва

Громадська організація Центр протидії корупції, яку очолює Віталій Шабунін, направила офіційного листа голові Національного агентства з питань запобігання корупції з вимогою розслідування факту призначення в.о. голови правління НАК Нафтогаз Юрія Вітренка з порушенням закону України "Про запобігання корупції".

Офіційний лист Віталій Шабунін опублікував у Facebook.

"Призначення Вітренко Головою правління НАК "Нафтогаз" порушує вимоги та обмеження ст. 26 ЗУ "Про запобігання корупції". Надіслали до НАЗК відповідне звернення. Там мають перевірити наведені нами факти та ініціювати розірвання контракту з Вітренком через суд. Дискусія "хто кращий Коболєв чи Вітренко" не має значення, якщо призначення/звільнення будь-кого з них порушує закон. Успішні держави неможливі без поваги до правил і процедур", - прокоментував Віталій Шабунін.

У листі йдеться про те, що, протягом виконання повноважень в.о. міністра енергетики Вітренко здійснював також і повноваження щодо підготовки та прийняття рішень стосовно діяльності НАК "Нафтогаз України". Це є порушенням п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону, згідно якої Вітренко з моменту звільнення з міністерства заборонено призначати на керівні посади до компаній, щодо яких він виконував функції контролю чи нагляду.

"Вітренко Ю.Ю. протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування (в.о. міністра енергетики) здійснював повноваження з підготовки протокольного рішення Кабінету Міністрів щодо діяльності АТ "НАК "Нафтогаз України". Крім того, 12 лютого 2021 Вітренко Ю.Ю. звертався до Прем’єр-міністра з пропозицією невідкладно розглянути питання зміни керівництва АТ "НАК "Нафтогаз України", припинення контрактів з членами Наглядової ради АТ "НАК "Нафтогаз України" та проведення конкурсів на заміщення відповідних посад. Також Вітренко Ю.Ю. запропонував провести аудит ефективності діяльності АТ "НАК "Нафтогаз України" та всіх підприємств, що входять до Групи Нафтогаз. Вказана пропозиція була обґрунтована, зокрема, незадовільними результатами фінансової діяльності АТ "НАК "Нафтогаз України". Зі змісту зазначеного листа вбачається, що Вітренко Ю.Ю. на посаді в.о. Міністра енергетики фактично здійснював контроль та нагляд за діяльністю АТ "НАК "Нафтогаз України". З огляду на зазначене, відповідно до ст. 26 Закону, Вітренку Ю.Ю. заборонено укладати трудовий договір (контракт) з НАК "Нафтогаз України". Однак, цю заборону ним було порушено", - йдеться в листі.

ЦПК вимагає перевірити факти порушення законодавства, провести перевірку дотримання Вітренком Ю.Ю. вимог, встановлених ст. 26 ЗУ "Про запобігання корупції", а також, у разі підтвердження порушень, вжити відповідних заходів та забезпечення припинення контракту Вітренка Ю.Ю.

Раніше колишні члени наглядової ради "Нафтогазу України" написали листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю, в якому засудили ситуацію щодо звільнення Андрія Коболєва і призначення Юрія Вітренка. Члени наглядової ради написали, що головна причина, по якій Вітренко домігся звільнення Коболєва, - його незгода з політикою реформи корпоративного управління НАК, що розроблена не Коболєвим, а наглядовою радою - Вітренко був незадоволений саме наглядовою радою. Зміна голови правління компанії Кабміном є порушенням правила корпоративного управління компанією, вважають колишні члени наглядової ради.

Західні партнери, зокрема Сполучені Штати Америки, радили українській владі не проводити ротації керівництва НАК Нафтогаз та сприйняли рішення як руйнування однієї з небагатьох успішних реформ, здійснених і практично завершених - реформи системи корпоративного управління.

Раніше колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив, що переговори с Держсекретарем США з українською владою будуть вкрай складними, адже керівник Офісу президента України Андрій Єрмак "був частиною українсько-американської змови проти сьогоднішнього президента США, що ледь не обернулось для України втратою підтримки ключового міжнародного партнера".