RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Новини

21 грудня

20 грудня

19 грудня

Всі новини

Юлія Тимошенко закликала розібратися, хто довів енергетику країни до кризи

Через те, що вчасно не було закачано достатньо газу в газові сховища та не покладено на склади вугілля, країна опинилася в стані реального енергетичного колапсу.

Про це повідомила глава партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко під час засідання Асоціації громад зон спостереження АЕС в Нікополі.

За її словами, НАК "Нафтогаз", маючи влітку на своєму рахунку майже 2 млрд дол, не використав ці гроші для того, закачати необхідний мінімум – 25-27 млрд кубів газу, а натомість для державних потреб було закачано лише 10 млрд.

"За те, що Україна зазнає сотні мільярдів збитків у бюджетній сфері та гігантські збитки в реальному секторі економіки, несуть відповідальність конкретні люди. Вчора я подала до поліції заяву про злочин. А також ми зареєстрували тимчасову слідчу комісію і невдовзі за неї в парламенті проголосуємо, щоб з’ясувати, хто конкретно 2 млрд дол, які були на рахунку "Нафтогазу", поцупив і не закачав газ у газові сховища", – наголосила Юлія Тимошенко.

Друга складова енергетичної кризи, як зауважила лідер "Батьківщини", – вчасно не було закладено вугілля на склади теплових електрогенеруючих станцій.

"Замість мінімально необхідних 2,5 млн тонн, вони поклали 700 тисяч тонн. І тому зараз ми "живемо" коштом аварійних перетоків електроенергії з Білорусі. При цьому маючи можливість вдвічі більше виробити електроенергії, ніж нам потрібно. На таких конкретних прикладах ми бачимо, що таке відсутність ефективного управління країною", – переконана Юлія Тимошенко.

Під час розширеного засідання Асоціації громад зон спостереження АЕС учасники заходу особливу увагу звернули на питання затримки розподілу між місцевими бюджетами 137,5 млн грн субвенцій з держбюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження.Юлія Тимошенко запевнила, що її команда зробить все необхідне, щоб створити у Верховній Раді міжфракційне об’єднання, яке б підтримувало інтереси всіх громад, які працюють в 30-км зоні спостереження.

"Потрібно повернути ту систему підтримки людей, які мешкають у цій зоні, та для органів місцевого самоврядування, яка існувала раніше. Йдеться про пільгові ціни на електроенергію для населення та направлення 1% від обігу від реалізації електроенергії атомними електростанціями у місцеві бюджети. Люди, які проживають у небезпечній екологічній зоні, мусять відчувати увагу держави", – підсумувала лідер "Батьківщини".