RU  UA  EN

Субота, 18 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 42.40
НБУ:USD  39.30
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

18 травня

17 травня

Всі новини

Експерт вказав на зв'язок родини Гетманцева з підсанкційним торговцем зброєю з Лівану

Громадянин Ливану Родріго Мерхеж, що знаходиться під санкціями США за торгівлю зброєю, фігурує в деклараціях народного депутата Данила Гетманцева з 2019 як позичальник його мами.

Про це йдеться у розслідуванні ексзаступника міністра інформаційної політики Дмитра Золотухіна "Володимир Сівкович — 30 років зради. Частина п’ята. Криваві крила" на сайті Medium, пишуть "Факти".

Так, у декларації за 2019 рік Гетманцев вказує, що його мати Олена Гетманцева позичила Родрігу Мерхежу 650 тис. доларів США. Проте він не вказав у декларації повне ім’я та прізвище людини, яка отримала позику, ймовірно, щоб уникнути її ідентифікації.

"В декларації за 2020 рік Гетманцев знову вказує ці 650 тисяч доларів США, однак, мабуть є настільки заклопотаним, що навмисно робить в імені Родріга Мерхежа одрук. Адже досвідчений юрист знає, що краще нести відповідальність за внесення в декларацію неправдивих відомостей, але залишити формальну лазівку, щоб не допустити фіксації факту співробітництва з ліванцем в суді. Замість "Мерхеж" Гетманцев пише "Мержех", - зазначає автор.

Дмитро Золотухін припускає, що знаючи про колишні американські санкції в контексті співпраці з Іраном, в Україні розпочалася співпраця між авіакомпаніями Родріга Мерхежа та туристичним оператором "TPG", який належав родині Гетманцевих.

7 квітня 2016 року PR-бюро "Дієслово" надало підтримку презентації спільної польотної програми "Bravo Airways" (32259588) та Travel Professional Group (TPG) на літній сезон-2016. Через рік після запуску спільного проекту Мерхежів і Гетманцевих, компанії ліванця потрапили у міжнародний скандал. В січні 2017 екс-керівник Державіаслужби Денис Антонюк, про звільнення якого казав Мерхеж на презентації з "TPG", оголосив, що Державна прикордонна служба України здійснюючи огляд багажного відділення літака авіакомпанії "UM Air", який здійснював рейс до Ірану, виявила 17 ящиків із вантажем, що не мали жодних товаросупровідних документів та не були внесені до бортового журналу судна. Члени екіпажу сказали, що скрині, нібито, містять ремонтний комплект для літака та не обліковані у бортовому журналі через неуважність. Однак, натомість, у 3 скринях було виявлено комплектуючі до складових протитанкового керованого ракетного комплексу "Фагот". У решті ящиків містилися комплектуючі до літаків. За фактом виявлення предметів військового призначення направлено повідомлення до СБУ щодо реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань ознак злочинів передбачених ст. 201 КК (контрабанда) та ст. 333 КК України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

"Громадянин Лівану Родріг Мерхеж, який побудував складний, розгалужений і багатогранний бізнес одразу в кількох країнах, потенційно, має виходи на сирійські спецслужби. Аеропорт Шарджа в ОАЕ є повітряним хабом для постачань зброї по всьому Близькому Сходу та Африці. І, саме там зареєстровано ряд пов'язаних між собою компаній, літаки яких продовжують експлуатуватися українськими юрособами за сертифікатами Державіаслужби. Наймасштабніший туристичний оператор України, син власниці якого був помічником у топ-шпигуна ФСБ РФ в Україні, має глибоке і розгалужене співробітництво з ліванцем, який має широкі контакти серед баасистів", - наголошує автор розслідування.