На посаду судді Конституційного суду України висунули відомого українського юриста-міжнародника, публіциста, активного учасника Революції Гідності і президента Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадія Друзенка.
Про це сам Друзенко повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Правник подякував за довіру людям, які публічно висунули його в судді КСУ, і пояснив, чому для нього є важливою публічна площина і думка людей, які йому довіряють.
"Піти на кулуарні домовленості замість публічного висування й обговорення означає для мене втратити увесь сенс (raison d'être) кампанії, яку ми почали. Бо виграти конкурс на заміщення вакантної посади судді КС має не Геннадій Друзенко, а справді найдостойніший кандидат. Бо від цього виграє вся країна. Але іронія долі в тому, що ми ніколи не дізнаємося, хто є найкращим кандидатом на посаду (як з професійної, так і з морально-етичної точки зору), якщо не буде відкритого та прозорого конкурсу, якщо суспільство нічого не знатиме про кандидатів на посаду судді найвпливовішого суду країни, якщо ЗМІ не просвітять мас-медійним рентгеном усі здобутки та чесноти кожного претендента", - зазначив Друзенко.
За словами Друзенка, дуже важливим наразі є публічне обговорення кандидатур суддів до КСУ за парламентською квотою депутатських груп та фракцій, щоб суспільство отримало аргументи призначення їх на високу та відповідальну посаду.
"І тоді КСУ отримає шанс перетворитись з "11 друзів судді Тупицького" на справді поважну, авторитетну та шановану в суспільстві інституцію. Якщо ж ні, давайте ставити питання: а чи потрібний нам непідзвітний та непідконтрольний нікому суд, рішення якого є "обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені", та від результатів діяльності якого наразі лихоманить цілу країну?", - додав Друзенко.
Публічне висування кандидатури Геннадія Друзенка в судді Конституційного суду України підтримав український політик і дипломат, засновник інтернет-видання "Апостроф" і телеканалу "Апостроф TV" Василь Філіпчук.
"Геннадій Друзенко належить до тих невиправних ідеалістів, які рухають цим світом. І разом з ідеалами і вірою у краще у ньому є сила іти далі навіть попри каміння, які у нього кидають ненависть і нікчемність. У нас в країні мало залишилось розумних, чесних і кваліфікованих, тому обрання його суддею КСУ стало би сигналом для них залишатися в цій країні, вірити і працювати тут, а не шукати кращого майбутнього за кордоном. ...Можливо, саме публічною підтримкою вдасться досягти того, що зараз все ще видається неймовірним - призначити чесного і кваліфікованого правника членом Конституційного суду України", - написав Філіпчук на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомляв "Апостроф", раніше відбулося засідання Національної антикорупційної ради, на якому експерти назвали три важливі кроки, які потрібно зробити, щоб вийти із конституційної кризи.