RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Політика

Новини

23 грудня

22 грудня

Всі новини

​Скоцик заявляє про термінову необхідність стратегічного реформування української держави

Неефективність реформ, стагнація економіки і зубожіння людей є наслідком відсутність чіткої стратегії розвитку, яку українська влада за 26 років так і не виробила.

З такою заявою виступив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, виступаючи на З’їзді партії 17 грудня в Національному палаці мистецтв «Україна» в Києві. Він зазначив, що настав вирішальний момент, коли країна має створити і реалізувати цю стратегію, а не занурюватись у чергові вуличні протистояння.

На думку політика, нинішній політичний та соціально-економічний стан України зумовлений саме тим, що українська влада в останні десятиліття не мала стратегічного плану дій, а діяла ситуативно і задля власного інтересу.

«На початку 1990-х років українська економіка була другою за потенціалом у Європі. Коли 26 років тому українці в усіх регіонах підтримали ідею розбудови незалежної держави, вони навряд чи підозрювали, що країна за наступну чверть століття втратить 10 мільйонів населення, а зарплати в Україні будуть найнижчими в Європі», - підкреслив Скоцик.

Він нагадав, що лише за офіційним працевлаштуванням за кордоном працюють 5 мільйонів українців, а реальна цифра може сягати 7-10 мільйонів трудових мігрантів, що виїхали з України. Економіка і сама держава в такій моделі не може існувати – вона потребує стратегічного реформування, - переконаний політик.

На З’їзді Аграрної партії ухвалено резолюцію, в якій автори закликали перезавантажити державу, зробивши її основою сильні інституції, що гарантують захист інтересів громадян і якісні державні послуги.

У роботі З’їзду взяли участь не лише партійці, а й авторитетні представники різних сфер – відомі лікарі, спортсмени, науковці, освітяни, громадські діячі, митці, військові. Серед них - голова ГО «За демократію через право», член Венеційської комісії 2009-2013 років Марина Ставнійчук, священик Іван Баглей, майор, демобілізований заступник командира десантно-штурмового батальйону, учасник АТО Андрій Бойко, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, академік, Президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, народний артист Дмитро Яремчук.

Аграрна партія ставить низку вимог, які повинні створити основу стратегії виходу з кризи. Зокрема, політична сила вимагає реформувати виборчу систему, скасувавши «мажоритарку», створити антикорупційний суд і провести комплексну земельну реформу.

«Саме створення державної стратегії має бути першим кроком, навколо якого мусить відбуватись суспільний діалог. Будь-яка думка має право на існування, коли вона відображає державний інтерес і має чітку технологію втілення. Безкінечна демагогія навколо несуттєвих питань призводить до того, що Україна втрачає на міжнародному рівні, а громадяни перебувають у політичній депресії», - вважає Скоцик.

В Аграрній партії об’єднались лідери, яким довіряють громади, - підкреслив новообраний заступник Голови Аграрної партії Олег Корбан. Саме цим він пояснює успішну участь партії у виборах до об’єднаних громад, на яких політична сила здобула третє місце серед переможців.

«Люди голосують сьогодні не за бренди, а за тих людей, яких вони бачать поруч у цей складний час. Тих, хто працює для громад і показує результати», - підкреслив Корбан.

Нагадаємо, Аграрна партія на виборах до об’єднаних громад тричі поспіль посіла третє місце, поступившись тільки «Батьківщині» та БПП «Солідарність». Так, 29 жовтня партія провела в місцеві ради 391 депутата – це 12,1% від числа усіх обраних депутатів, що висувалися партіями. В органах місцевого самоврядування уже працює понад 4 тисячі депутатів від Аграрної партії. На вибори в ОТГ 24 грудня партія висунула 713 кандидатів.

Більшість політологів вважають, що Аграрна партія має перспективу входження у наступний парламент. Також її перемогу пов’язують зі змінами в політичній системі України, які призведуть до переформатування політикуму, основою якого стануть добре структуровані ідеологічні партії.