Новий голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, призначений на посаду 12 листопада, створив політичну кризу в регіоні і привів до влади "напівкримінальні елементи".
Про це на своїй сторінці Facebook заявив відомий політолог Віталій Кулик.
"За даними місцевих ЗМІ, угрупування, в фарватері якого починає рухатися новопризначений голова Полтавської ОДА, займається системи крадіжками газоліну з газопроводів, помічене в численних рейдерських захопленнях землі і майна", - зазначив політолог.
Як він стверджує, "політичне" крило угруповання очолює одна з найскандальніших фігур Полтавської області, депутат обласної ради Ірина Степаненко.
За словами політолога, на рахунку їх групи скандальний "віджим" Полтавської дитячої бібліотеки імені Панаса Мирного, спроба незаконної забудови в історичній частині міста, яка закінчилася нападом "тітушок" і ножовими пораненнями декількох місцевих жителів, і інші злочини.
"Всі ці події свого часу набули широкого розголосу в місцевих ЗМІ. Такі угруповання, як правило, вважають "не руконеподаваємимі". Але новий губернатор видно іншої думки", - пояснює він.
Кулик вважає, що основний інтерес "групи Степаненко" - захоплення обласної ради, доступу до засобів обласного бюджету, ресурсів, що знаходяться в розпорядженні ОДА.
"Методи боротьби за "приз" вони також не підбирають. Наприклад, останній раз Степаненко і Ко фактично зірвали сесію облради. Якщо врахувати попередній бекграунд угруповання, то історія корупції на Полтавщині за 28 років буде видаватися "дитячим садом". Союз зі Степаненком для нового керівника області - це гарантований конфлікт з громадськістю, ЗМІ, практично всіма політичними силами в регіоні", - повідомляє політолог.
Експерт вважає, що в разі дестабілізації ситуації, є ризик, що бюджет прийняти не вийде. Тоді бюджетні працівники залишаться без зарплат.
"Спираючись на подібні "кадри" Олег Синєгубов ризикує зробити тиху Полтавську епіцентром бунтів і протестів. Чи потрібно це президенту Зеленському", - резюмує політолог.