Не можна нищити в Україні місцеве самоврядування, це входить до базових цінностей розвинутих країн. Навіть у США мери не підпорядковуються президентській вертикалі.
Про це заявив лідер партії "УДАР", мер Києва Віталій Кличко у ток-шоу "Народ проти" на каналі "Україна 24".
"Я спілкувався з американцями. І вони кажуть: навіть впливовіша людина у світі, президент Сполучених Штатів ніяким чином не може впливати на мера Вашингтона, якого обрали люди і яким підпорядковується мер", - підкреслив Кличко.
В той же в Україні центральна влада намагається взяти під контроль місцеве самоврядування.
"Ми бачимо, які зараз "наїзди" на інших мерів. Я постійно спілкуюся з ними як голова Асоціації міст України. Можу сказати: мерів, яких обирають люди, трясуть набагато більше, ніж губернаторів, які призначаються президентом. Це питання впливу на місцевих голів. Мери не підпорядковуються вертикалі. Вони підпорядковуються виключно людям, які їх обрали", - заявив Кличко.
Київ, за його словами, "трясуть" в 10 разів більше, ніж інші регіони: "Підозрюю, все робиться для того, щоб зіпсувати репутацію. В рейтингах довіри-недовіри іноді Кличка ставлять вище, ніж президента. Це може бути якось неправильно сприйнято. І умисно робиться так, щоб знизити рівень довіри, очорнити", - вважає мер Києва.
Намагання центральної влади розділити посади Київського міського голови та глави КМДА – також політично вмотивовані, вважає Кличко. Якщо закон про столицю від "слуг народу" буде ухвалено, це може призвести до колапсу управлінської системи в Києві та в інших регіонах, зазначив він.
"Є прислів’я: якщо дві господарки на кухні – обід бути зіпсований. Зараз ми підходимо до вимикача – загорається світло, підходимо до крана – тече вода. Зранку встаємо – сміття вивезено, прибрано і т. д. Це великий механізм, який працює цілодобово. Якщо буде збій, це може призвести до соціального напруження в столиці. А соціальне напруження в столиці однозначно може мати вплив на інші міста та інші регіони. І в цьому напрямку це велика помилка", - підкреслив Кличко.
Він висловив впевненість, що важливі законопроєкти мають проходити експертизу впливових європейських організацій.
"Наша ключова мета – бути частиною європейської спільноти. Якщо ми хочемо, щоб наші закони відповідали європейським стандартам – перед тим, як вносити їх до Верховної Ради, будь ласка, відправте ці закони до Венеціанської комісії, до Ради Європи. Отримайте висновки та зауваження. Помилки можуть бути дуже болячими й дорого коштуватимуть не тільки Києву, а й країні", - сказав Кличко.