RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Створення в Україні нової зброї: названі головні проблеми

В Україні на сьогоднішній день залишилося дуже мало людей, які спроможні забезпечити серійне виготовлення нової зброї.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.

"Будь-яка ідея стає конкретним зразком техніки або зброї, коли, з одного боку, є все необхідне для її виготовлення, а з іншого - є люди, які здатні забезпечити серійне виготовлення цього зразка. Так ось на сьогодні треба починати з ключового моменту - з людей . Багато спеціальностей в оборонній промисловості у нас просто вимито: не вистачає зварювальників, інженерів, технологів, тобто тих, хто зможе покласти на цикл виготовлення те, що придумав генеральний конструктор", - сказав експерт.

Тому, підкреслив він, потрібно створити технікум, де готуватимуть технологів, які будуть потрібні державі і мати пристойні умови для життя.

На сьогодні, за його словами, єдиним важелем впливу на ситуацію може бути ритмічне фінансування держоборонзамовлення і прозорі процедури боротьби за ті чи інші оборонні контракти. Це може стимулювати директорів підприємств вкладати гроші в персонал. Але ці проекти в Україні тривають три-п'ять років, а підготовка хорошого інженера або зварника може зайняти значно більше часу.

"Треба стимулювати людей продукувати енергію, яка вкладається в продукти. Якщо цього не буде, то ми не отримаємо зразків озброєнь, бо вони не беруться нізвідки, а виникають з амбіцій людей, які хочуть це робити для власної держави. Якщо цих амбіції не буде , якщо їх не стимулювати, то ми не будемо мати ні оборонно-промислового комплексу, ні армії, ні зброї ", - резюмував Згурець.

Детальніше про складнощі з впровадженням стандартів НАТО в Україні і про налагодження співпраці з іноземними компаніями з виробництва озброєння читайте в матеріалі "Апострофа" - "Україну можуть запросити в НАТО тоді, коли їй це буде не треба - військовий експерт".